Fujitsu wraz z Toshibą postanowiły o połączeniu swoich jednostek odpowiedzialnych za telefony komórkowe. Firmy dzięki tej konsolidacji zamierzają ulepszyć swoje operacje, a także w dalszym ciągu dążyć do zmniejszenia bardzo rozdrobnionego rynku.

Firmy z pewnością dzięki tej fuzji chcą zwiększyć możliwość konkurowania na własnym japońskim rynku, z potęgami takimi, jak Apple wraz z ich Iphone, a także Nokia i Samsung.


Co warte wzmianki również NEC i Hitachi  na początku Czerwca połączyły swoje jednostki od zarządzania mobile.


Jednak wracając do szczegółów współpracy pomiędzy Fujitsu i Toshiba, to właśnie pierwsza z firm ma mieć większość udziałów w przychodach z tytułu mobile. Współpraca operacyjna, już w praktyce ma być przygotowana tak, aby wystartować w Październiku 2010.


Połączone jednostki dają firmom drugie miejsce na japońskim rynku w produkcji telefonów komórkowych, po firmie Sharp.


Mimo, iż firmy bardzo wcześnie zaczęły swoją przygodę z mobile i produkcją aparatów telefonicznych, w obecnej sytuacji rynkowej, to niestety nie wystarcza i straciły swoją atrakcyjność, w chwili gdy na rynku zaczęły pojawiać się aparaty Iphone, Nokia czy chociażby te oparte na OS Android.

Apple obecnie ma bardzo małe udziały w rynku japońskim, ale sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i to właśnie Apple zaczął popularyzować w Japonii, ściąganie aplikacji na Iphone. Co wcześniej nie było tu tak popularne. Ale trafiło na bardzo podatny grunt, osób zaawansowanych technologicznie i uwielbiających nowe gadżety.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/fujitsu.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/fujitsu-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Fujitsu wraz z Toshibą postanowiły o połączeniu swoich jednostek odpowiedzialnych za telefony komórkowe. Firmy dzięki tej konsolidacji zamierzają ulepszyć swoje operacje, a także w dalszym ciągu dążyć do zmniejszenia bardzo rozdrobnionego rynku. Firmy z pewnością dzięki tej fuzji chcą zwiększyć możliwość konkurowania na własnym japońskim rynku, z potęgami takimi, jak...