Foursquare to serwis społecznosciowy do tej pory znany za granicą. Jednak coraz częściej można o nim usłyszeć także w Polsce. Czy zatem mamy do czynienia z następną innych popularnych obecnie społecznościówek?

Foursquare to serwis oparty o wyszukiwanie w pobliżu i tzw. geolokalizację. Zatem dla użytkowników idealna platfroma do wymiany informacji, opinii, spostrzeżeń o restauracjach w pobliżu miejsc, w których się znajdują, hotelach, do których planowali się wybrać, aby przenocować itd.


Idea serwisu jest bardzo interaktywna, jak to w przypadku społecznościówek bywa, jednak co ciekawe serwis jest dostęny także jako gra komputerowa. Nie muszę wspominać, że aplikacja Foursquare jest dostępna praktycznie na wszystkie telefony komórkowe, co jest bardzo dużym plusem dla wszystkich chcących zacząć z niej korzystać.

Na serwisie można znaleźć strony firm i produktów, które potem są oceniane przez użytkowników. Aby serwis nie był “pusty” a użytkownicy zachęcani do zamieszczania opinii, Foursquare ma system nagród, za każdą aktywność użytkownika.


Użytkownicy mogą również tworzyć własną listę To Do, na której zamieszczają opinie o swoich ulubionych miejscach lub tych, których odwiedzenie odradzają. Taka lista To Do może być potem współdzielona z gronem przyjaciół, którzy również w ramach Foursquare mogą być wyszukiwani i oczywiście dodawani.


Nagrody wyznaczane przez firmy znajdujące się na Foursquare rówież są stale poszerzane i tak na początku 2010 roku serwis rozpoczął współpracę z m.in. The New York Times, Bravo itd. , które również oferują na Foursquare system nagradzania. Dzięki temu firmy promują własne produkty, użytkownicy zbierają nagrody, które mogą wymieniać, a serwis ma ciekawy content generowany przez użytkownika.


Z pewnością będziemy jeszcze słyszeć o Foursquare, sama przyznam, że chętnie poeksploruję tą witrynę. Mam wrażenie, że to serwis wyjątkowy również jako docelowe narzędzie promowania produktów. Naprawdę wyjątkowy :)


Gromadzenie rzetelnych opinii, informacje budowane na podstawie lokalizacji, a także inteligentne założenia biznesowe tego przedsięwzięcia, mogą za kilka miesięcy spowodować, że o Foursquare mówi się już w Polsce. Tym bardziej, że można już wyszukiwać firmy w Polsce….


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/foursquare_logo.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/foursquare_logo-150x131.pngЭва KasiakStart Up
Foursquare to serwis społecznosciowy do tej pory znany za granicą. Jednak coraz częściej można o nim usłyszeć także w Polsce. Czy zatem mamy do czynienia z następną innych popularnych obecnie społecznościówek? Foursquare to serwis oparty o wyszukiwanie w pobliżu i tzw. geolokalizację. Zatem dla użytkowników idealna platfroma do wymiany informacji,...