Jeśli tylko masz konto na Flickr i wrzucasz tam swoje zdjęcia, być może już niedługo będziesz mógł zacząć na nich zarabiać. Wszystko to dzięki umowie o współpracy podpisanej z Getty Images przez serwis Flickr.


Ta współpraca jest rozszerzeniem dotychczas istniejącej. Dzięki niej jeśli tylko Twoje zdjęcia będą atrakcyjne dla poszukujących treści, jest duże prawdopodobieństwo, że zaczniesz na nich zarabiać.


Getty Images już miał dostęp do około 100 000 zdjęć – tych wykonanych zarówno przez profesjonalistów, jak i pasjonatów zdjęć.

Jak to działa?

Członkowie społeczności Flickr, jak również osoby odwiedzające stronę mogą rozpocząć współpracę nawzajem ze sobą dzięki aplikacji o nazwie “Request to License”, która oznacza w wolnym tłumaczeniu zapytanie o wykorzystanie zdjęcia.


Po wybraniu tego przycisku, użytkownik może zadecydować czy chce przystąpić do programu. Następnie jego zdjęcia zaczynają pojawiać się publicznie wraz z linkiem właśnie Request to License.


Firma Getty Images sama będzie korzystała z aplikacji, ale co ważne oferuje wsparcie merytoryczne przy każdym omawianiu szczegółów współpracy, czyli na przykład wyceny zdjęcia, zezwoleń na jego wykorzystanie, praw autorskich.
http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/flickr.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/flickr-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Jeśli tylko masz konto na Flickr i wrzucasz tam swoje zdjęcia, być może już niedługo będziesz mógł zacząć na nich zarabiać. Wszystko to dzięki umowie o współpracy podpisanej z Getty Images przez serwis Flickr. Ta współpraca jest rozszerzeniem dotychczas istniejącej. Dzięki niej jeśli tylko Twoje zdjęcia będą atrakcyjne dla poszukujących...