Social Deck firma tworząca tzw. social games na telefony komórkowe właśnie ogłosiła, że została kupiona przez Google.

Na stronie firmy pojawiła się informacja prasowa, dosyć krótka, aczkolwiek treściwa :)


“Jesteśmy super szczęśliwi i podekscytowani tym, że “ktoś” znalazł dużo zabawy w naszych apliakcjach do gier społeczościowych. Tym kimś jest firma Google, do której zespołu dołączyliśmy.  Rozpoczynając przygodę z firmą SocialDeck główny cel, który nam przyświecał – to chęć łączenia przyjaciół dzięki rozwiązaniom i grom angażującym społeczność, które byłyby dostępne na bardzo wiele różnych telefonów komórkowych. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni i szczęśliwi słuchając wielu ciekawych historii, których doświadczyli – dzięki naszym produtkom – nasi klienci”.SocialDeck łączy graczy  z całego świata, bez względu na lokalizację, dzięki własnym rozwiązaniom, wdrożeniom interesujących gier skierowanych bardziej do społeczności, niż do pojedynczego gracza. Pokusiłabym się na tezę, że jest co do zasady i profilu grier podobnym założeniem, co chociażby FarmVille na Facebook, ale właśnie w wersji na telefony komórkowe, choć nie tylko.

Gry od tej firmy są dostępne na bardzo wielu różnych urządzeniach, oczywiście od iPhone począwszy, poprzez Blackberry, jak również na telefonach z systemem operacyjnym Android.


Firma została założona w… roku 2008, zatem całkiem niedawno, bo zaledwie 2 lata temu. Wizja, która jej przyświecała od samego początku to: zezwolić/udostępnić “gdziekolwiek, o jakiejkolwiek porze, komukolwiek”.

Firma oprócz wspomnianych powyżej gier na komórki wdrożyła także takie na Facebook. Łącznie przez cały ten czas od momentu powstania może pochwalić się kilkunastoma aplikacjami on line/mobile.


Firma otrzymala pierwsze poważne dofinansowanie w Marcu roku 2009 od BlackBerry Partners Fund. Zatem to duzi gracze zainteresowali się jej działalnością, co teraz zaowocowało podwójnie, bo czy nie ma nic lepszego, niż stanie się częścią dream team Google i jeszcze zarobienie na tym milionów dolarów? Pewnie i jest, choć nie wszystkie firmy decydują się na utratę niezależności. Z drugiej strony być może SocialDeck napotkał “ścianę” i bez poważnego wsparcia finansowego albo takiej właśnie akwizycji, nie mógłby dalej się rozwijać.


Firma w chwili obecnej oferuje 3 gry:

  • ColorConnect  – dostępne w iTunes bezpłatnie (już na moim telefonie :))
  • PetHero – również dostępne za free w Itunes
  • Shake & Spell – dostępne w opcji 3D, jak również standardowej, w Itunes możesz ją pobrać także bezpłatnieJak pisze na swoim blogu, w roku 2009 osiągnęła bardzo dobre wyniki, które przekroczyły wewnętrzne cele dostępności i pobrań aplikacji. W ciągu całego roku użytkownicy pobrali 1 000 000 razy gry tworzone przez SocialDeck.


Zatem pozostaje nam obserwować, jak Google zamierza wykorzystać ten potencjał i z pewnością zintegrować do całościowej strategii giganta na wejście (wygląda coraz bardziej, że będzie to mocne wejście) w obszar social media.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/social_deck1.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/social_deck1-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook,google,internet,iphone,Mobile
Social Deck firma tworząca tzw. social games na telefony komórkowe właśnie ogłosiła, że została kupiona przez Google. Na stronie firmy pojawiła się informacja prasowa, dosyć krótka, aczkolwiek treściwa :) 'Jesteśmy super szczęśliwi i podekscytowani tym, że 'ktoś' znalazł dużo zabawy w naszych apliakcjach do gier społeczościowych. Tym kimś jest firma...