Apple zakupił firmę Polar Rose, która wypracowała technologię do rozpoznawania twarzy. Jednak to niejedyne produkty w portfolio Polar Rose.

Apple nie che szczególnie komentować swoich ostatnich zakupów. Pewne jest to, że wybiera “perełki” lokalnych rynków, które muszą oczywiście odznaczać się innowacyjnością oraz mieć w dorobku już istniejące rozwiązania/technologie czy produkty. I rzecz kluczowa: wkomponować się w ogólną strategię Apple na rynku nowych technologii.

Taką firmą jest szwedzka Polar Rose, która powstała w Listopadzie roku 2004. Obecnie firma składa się z zespołu 15 osób, oryginalne założyciele firmy “wyrastali” na Uniwersytetach w Lund i Malmö. Założyciel firmy to Dr. Jan Erik Solem, który obecnie w strukturach firmy pełni rolę CTO (Chief Technology Officer).

Firma była jakiś czas temu dofinansowana przez Nordic Venture Partners w postaci 6,1 M $, dzięki czemu możliwe było stworzenie najwyższej klasy produktów, na rynki światowe.

Czym zatem są magiczne produkty od Polar Rose, którymi sam Apple się zainteresował?

  • rozwija produkty ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie elementu rozpoznawania twarzy
  • flagowym produktem jest FaceCloud – to w pełni skalowalne, serverowe rozwiązanie, umożliwiające implementację technologii rozpoznawania twarzy praktycznie do każdego serwisu (skierowany do operatorów sieci komórkowych, serwisów społecznościowych, dostawców usług)
  • FaceLib – również rozpoznaje twarze, ale jest skierowany wyłącznie do posiadaczy telefonów komórkowych, właściwie tych na Android oraz iPhone
  • Recognizr – Augmented ID – to kombinacja funkcji Augmented reality wraz z  opcją rozpoznawania twarzy, po tym jak kamera telefonu rozpozna osobę, można  zapisać to do wybranych mediów społecznościowych.

Zobacz jak działa Recognizr!

Jest bardzo prawdopodobne, że Apple wykorzysta zakupioną technologię do kolejnej 5tej już wersji iPhone.

A Wam jak się podoba? Myślicie, że to będzie przebój? Kolejny super feature, który sprawi, że Apple pobije koljne rekordy sprzedaży ze swoim iPhone?


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/recognizr.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/recognizr-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,internet,iphone,Mobile,smartphone
Apple zakupił firmę Polar Rose, która wypracowała technologię do rozpoznawania twarzy. Jednak to niejedyne produkty w portfolio Polar Rose. Apple nie che szczególnie komentować swoich ostatnich zakupów. Pewne jest to, że wybiera 'perełki' lokalnych rynków, które muszą oczywiście odznaczać się innowacyjnością oraz mieć w dorobku już istniejące rozwiązania/technologie czy produkty....