Firefox wyprzedził Internet Explorer i został liderem przeglądarek internetowych na europejskich rynkach.

Według badań przeprowadzonych przez firmę StatCounter to właśnie przeglądarka Firefox jest obecnie liderem w Europie.

Internet Explorer, którego właścicielem jest firma Microsoft dawał sobie do tej pory bardzo dobrze radę, jednak okazuje się, że produkt który powstał charytatywnie, zyskał przewagę i został doceniony przez użytkowników internetu.


Na chwilę obecną dane pochodzące z miesiąca Grudnia 2010 pokazują następujące liczby:

  • Firefox miał 38.11% udziałów w europejskim rynku przeglądarek
  • Internet Explorer  37.52%


Rzeczywiście różnica jest niewielka, ale z pewnością dla osób zarządzających Firefox to bardzo dobra informacja, bo w końcu po wielu latach zostali liderem.


Z kolei przeglądarka od Microsoft zmniejsza swoje udziały, według specjalistów jest to spowodowane tym, że firma Google (a jakże tej tutaj nie mogło zabraknąć :)) wraz ze swoją przeglądarką Chrome, odbiera udziały właśnie głównie Internet Explorer, podczas gdy Firefox rośnie, a z pewnością jest w stanie utrzymać dotychczasowe wyniki.


Według StatCounter Google Chrome poszybował w górę na europejskich rynkach, zaledwie w ciągu 12 miesięcy, ale roku 2009 – wtedy to udziały tej przeglądarki wzrosły z 14.58% do 5.06%.


FireFox liderem przeglądarek w Europiehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/firefox.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/firefox-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Firefox wyprzedził Internet Explorer i został liderem przeglądarek internetowych na europejskich rynkach. Według badań przeprowadzonych przez firmę StatCounter to właśnie przeglądarka Firefox jest obecnie liderem w Europie. Internet Explorer, którego właścicielem jest firma Microsoft dawał sobie do tej pory bardzo dobrze radę, jednak okazuje się, że produkt który powstał charytatywnie,...