Dostawca iPhone – chińska firma zatrudniająca tysiące pracowników, ponownie ma problemy.

Firma zmaga się z falą samobójstw. To już 11 osoba, która dokonała takiego czynu. Powodami prawdopodobnie są zbyt długi czas pracy oraz trudne warunki.

 

Choć jak zapewniają osoby zarządzające firmą, obecnie są wprowadzane usprawnienia, mające na celu zmniejszenie stresu z jednej strony, a  zwiększenie relaksu z drugiej.

 

Pracownicy mają nawet do dyspozycji basen, ale ich pomieszczenia wyglądają jak klatki dla ptaków umieszczone jedna na drugiej, na wysokości kilkunastu pięter.

 

Przypomnę, że Apple juz wcześniej musiał się tłumaczyć z tego, z kim współpracuje – media dotarły bowiem do raportów o wykorzystywaniu dzieci do pracy, nieludzkim traktowaniu i pracy ponad siły.

Fala samobójstw w fabryce produkującej iPhone’yhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/apple_china.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/apple_china-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,iphone
Dostawca iPhone - chińska firma zatrudniająca tysiące pracowników, ponownie ma problemy. Firma zmaga się z falą samobójstw. To już 11 osoba, która dokonała takiego czynu. Powodami prawdopodobnie są zbyt długi czas pracy oraz trudne warunki.   Choć jak zapewniają osoby zarządzające firmą, obecnie są wprowadzane usprawnienia, mające na celu zmniejszenie stresu z...