Facebook dostarczył dane za rok 2009. Według tych liczb firma może być bardzo zadowolona, ze względu na to, że przekroczyła znacznie prognozowane przychody.


Według informacji ze źródeł przychody najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie wynosiły od 700 milionów dolarów do około 800 milionów. Z pewnością rzetelne i finalne liczby będą jeszcze definiowane po tym, jak zostanie zakończony pełen audyt za poprzedni rok, który czasami może trwać bardzo długo. Dlatego też jest to powód dlaczego dopiero teraz dowiadujemy się o tych wynikach.


Władze serwisu prognozowały, że jego przychody za rok 2009 mogą wynosić około 500 milionów dolarów. Jednak dzięki bardzo dynamicznemu wzrostowi, a także udostępnianiu serwisu w kolejnych wersjach językowych, jego popularność to chyba sen każdego właściciela firmy. Serwis właściwie poza Stanami potrzebował około 1,5 roku na tak ogromne rozwinięcie.


Właśnie dzięki temu, że obecnie Facebook ma nieco ponad 519 milionów użytkowników na całym świecie, reklamodawcy coraz częściej zamieszczają swoje budżety na tej stronie. Jak informuje ComScore zasięg serwisu wzrósł także z 11 % w IV Q 2009 roku, do 16% po I Q 2010 roku. Ten parametr dla reklamodawców również jest bardzo ważny.


Co warte wspomnienia to fakt, iż formy reklam wydaje się, zostały idealnie dobrane do profilu serwisu, mając na uwadze to, że użytkownicy “społecznościówek” są bardziej wrażliwi na wszelkie formy reklamy. Zatem niezwykle delikatną sprawą wydaje się odpowiednie ich dobranie.


Facebook stał się magnezem dla firm takich jak Starbucks, Procter & Gamble itd. Firma musiała również podwoić ilość pracowników działu Sprzedaży, tak aby być w stanie obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na reklamę i bardzo wiele zapytań potencjalnych reklamodawców.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/facebook.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/facebook-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook
Facebook dostarczył dane za rok 2009. Według tych liczb firma może być bardzo zadowolona, ze względu na to, że przekroczyła znacznie prognozowane przychody. Według informacji ze źródeł przychody najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie wynosiły od 700 milionów dolarów do około 800 milionów. Z pewnością rzetelne i finalne liczby będą...