Dzięki Timeline Movie Maker każdy użytkownik Facebook ma możliwość nakręcenia filmu o swoim życiu.

Jakiś czas temu można było zobaczyć, jak niektórzy z naszych znajomych na Facebook’u, zmienili profile na piękną stronę, która wygląda bardzo indywidualnie, w zależności od upodobań posiadacza. Ludzie wykonali przeróżne profile: jedni otwarcie protestowali przeciwko PIPA i SOPA- jak mój znajomy ze Stanów, inni po prostu w bardziej przyjazny sposób przedstawili informacje o sobie, bez większych fajerwerków.

 

 

I choć Facebook ponoć będzie wymagał, aby wszyscy użytkownicy przełączyli się na timeline już w Lutym, w dalszym ciągu miliony z nas nie posiadają nowego wyglądu profilu. Ja osobiście powoli zabieram się do zmian. Tymczasem być może ze względu na debiut giełdowy, być może po prostu realizując misję rozwoju serwisu i planu pozyskania miliarda użytkowników idealnie przed Majem 2012, Facebook (podobnie, jak Google) nieustannie wprowadza jakieś zmiany, poprawki i udoskonalenia.

 

Jednym z nich ma być nowa funkcjonalność, o której dziś piszą media, mianowicie film, który będzie mógł powstać dzięki funkcji na Facebook i będzie filmem o Twoim życiu. Krótko mówiąc, każdy z nas, użytkowników Facebook’a będzie mógł nakręcić film o swoim życiu. Brzmi ciekawe, a i trochę jednak zaskakująco.

 

Funkcja o nazwie Facebook Movie Maker, pozwoli Ci na nagranie filmu – prawdopodobnie kilkuminutowego – z Twojego życia. Oczywiście jeśli tylko informacje historyczne znajdą się na Twoim profilu. Zdaje się, że ta niby przyjazna i świetna funkcja dla użytkowników, to tylko poprawny politycznie argument. W gruncie rzeczy usługa ta, jak sądzę nie jest skierowana do użytkowników. Chodzi o to, aby to marketerzy mieli jeszcze więcej informacji o Tobie, które Facebook chętnie za duże pieniądze im dostarczy.

 

Osobiście uważam, że kolejne funkcjonalności najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, “mobilizują” użytkowników do przekazywania jeszcze większej ilości informacji, na podstawie których marketerzy mogą potem targetować swoje reklamy poprzez Facebook.

 

 

Facebook wprowadza Timeline Movie Makerhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/facebook_timeline_movie_maker.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/facebook_timeline_movie_maker-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Dzięki Timeline Movie Maker każdy użytkownik Facebook ma możliwość nakręcenia filmu o swoim życiu. Jakiś czas temu można było zobaczyć, jak niektórzy z naszych znajomych na Facebook'u, zmienili profile na piękną stronę, która wygląda bardzo indywidualnie, w zależności od upodobań posiadacza. Ludzie wykonali przeróżne profile: jedni otwarcie protestowali przeciwko PIPA...