Zaledwie kilka godzin temu Facebook ogłosił wprowadzenie nowej funkcjonalności o nazwie Friendship Pages.

Strony Frienship Pages mogą być tworzone przez przyjaciół i zawierają informacje o ostatnich wpisach pomiędzy przyjaciółmi, ich aktualizacjach, imprezach na które się wybierają itd. Jest to funkcjonalność agregująca w sobie treści pochodzące z innych funkcjonalności serwisu.


Strony te będą widoczne dla innych użytkowników pod warunkiem, że przyjaźnią się one z jedną z osób, która założyła friendship page.


Twórcy stron dla przyjaciół na Facebook’u, podkreślają, że to opcja, która może przyczynić się do zacieśniania więzi pomiędzy przyjaciółmi. Jeśli do tej pory ludzie na Facebook’u wymieniali się dużą ilością zdjęć, video i innej treści, teraz będą mieli do tych celów własne strony z przyjaciółmi.


Strony te mogą przywrócić wspomnienia, być miejscem tworzonym przez grupę bliskich przyjaciół.  A zatem mają bardzo wyraźny element prawdziwej, szczerej interakcji pomiędzy użytkownikami.


Pytanie jednak z drugiej strony na ile ta funkcjonalność będzie przydatna i jak bardzo wykorzystywana przez użytkowników. Już teraz bowiem wielu z nich zakwestionowało i skrytykowało pomysł takich stron.


Mi osobiście, jeśli byłabym wielką fanką Facebook’a i spędzała na nim masę czasu, być może przydałaby się ta opcja. Jednak wolę wspomnienia o przyjaźni i wspólne zdjęcia, wymieniać, albo gromadzić w nieco inny sposób, niż na stronie serwisu społecznościowego. A Wy? Jakie jest Wasze zdanie? Będzie korzystali ze strony Friendship ?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/facebook_groups.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/facebook_groups-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook,internet
Zaledwie kilka godzin temu Facebook ogłosił wprowadzenie nowej funkcjonalności o nazwie Friendship Pages. Strony Frienship Pages mogą być tworzone przez przyjaciół i zawierają informacje o ostatnich wpisach pomiędzy przyjaciółmi, ich aktualizacjach, imprezach na które się wybierają itd. Jest to funkcjonalność agregująca w sobie treści pochodzące z innych funkcjonalności serwisu. Strony te...