Facebook od dziś uruchamia możliwość rozmów przez Skype. To współpraca, na którą wszyscy czekali.

Serwis Facebook,który właśnie osiągnął 750 milionów uzytkownikow własnie od dziś udostępnia możliwość prowadzenie rozmów przez Skype. I nie byłoby w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt,iż Microsoft dosłownie kilka miesięcy temu wykupił Skype’a.

 

Pozostaje zatem pytanie,jak dalej ta wspolprca bedzie wyglądała. Z pewnością na chwile obecna Microsoft i Fcebook bardzo po drodze.

 

Obydwie firmy mogą bowiem wykorzystać możliwość współpracy do ostrej rywalizacji z Google. Google uruchomił w ubiegłym tygodniu Google+1 czyli serwis społecznościowy ,który w zamyśle ma rywalizować z Facebook-na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jak i czy nowy serwis od Google przyjmie się na rynku. Opinie są sprzeczne jak zwykle i podczas gdy jedni twierdzą, że Google ma funkcjonalności, których brakuje Facebook’owi,inni mówią że ruch Google jest spóźniony i przez to głownie trudno bedzie firmie z tym produktem odnieść sukces.

 

Tymczasem Facebook obok wprowadzonych chat’ów przez Skype,zapowiada dalesze usprawnienia i produkcie i obiecuje, że już wkrótce przedstawi także większe zmiany do okna chat,a także wprowadzi możliwość tzw.grupowych chat’ów.

 

Sam Mark Zuckerberg chwali się nowymi wynikami serwisu,twierdząc jednocześnie, że ma nadzieje na osiągnięcie miliarda użytkowników. Jak podaje Zuckerberg także liczba informacji i treści,która dzielą się użytkownicy podwoila się przez ostatni rok i w  dalszym ciagu rośnie.

Facebook uruchamia Skype chathttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/facebook_skype.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/facebook_skype-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Facebook od dziś uruchamia możliwość rozmów przez Skype. To współpraca, na którą wszyscy czekali. Serwis Facebook,który właśnie osiągnął 750 milionów uzytkownikow własnie od dziś udostępnia możliwość prowadzenie rozmów przez Skype. I nie byłoby w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt,iż Microsoft dosłownie kilka miesięcy temu wykupił Skype'a.   Pozostaje zatem pytanie,jak dalej ta...