Snaptu to izraelska firma, która właśnie została przejęta przez Facebook, celem wsparcia rozwoju w obszarze mobile serwisu społecznościowego.

Snaptu bezwzględnie będzie przydatnym  narzędziem dla Facebook’a, który wykorzysta go głównie do tzw. feature phones. Jakiś czas temu w tym artykule pisałam o tym, że Facebook widząc ogromną siłę w rosnącym obszarze mobile, chce obok smartphone’ów, zagospodarować również wszelkie inne telefony, które były wyprodukowane wcześniej, zanim smartphone’y pojawiły się na dobre w produkcji.

Snaptu to firma izraelska, której głównym zajęciem była produkcja aplikacji na inne, niż smartphone, telefony. Akwizycja, która kosztowała Facebook 70 M $ pokazuje, jak poważnie Facebook podchodzi do kwestii i tematu mobile.

Ale bardzo dobrze oddaje także zapędy, które największy serwis społecznościowy na świecie posiada, czyli chęć zdominowania możliwie największej ilości urządzeń mobilnych, na których ludzie mogliby rozpocząć korzystanie z aplikacji Facebook.

Zespół Facebook pracował już z zespołem Snaptu w przeszłości, wdrażając aplikację na ponad 2500 przeróżnych modeli telefonów. Ta liczba pokazuje jak bardzo przedstawicielom serwisu zależy na byciu liderem krótko mówiąc wszędzie, gdzie to możliwe.

Jak twierdzą z kolei przedstawiciele Snaptu na firmowym blogu:

“Zadecydowaliśmy o tym, że połączenie z Facebook i bycie zespołem stanowiącym część największego serwisu społecznościowego świata, daje nam możliwości zarówno przyspieszenia rozwoju, jak i wdrożenia dobrych i zwinnych metodologii rozwoju naszego produktu.”

Snaptu powstało w roku 2007 dzięki funduszom Sequoia Capital i Carmel Ventures. Od początku tworzył aplikacje dla posiadaczy starszych modeli telefonów komórkowych.

Facebook przejął Snaptuhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/snaptu-1024x460.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/snaptu-150x150.pngЭва KasiakMobile
Snaptu to izraelska firma, która właśnie została przejęta przez Facebook, celem wsparcia rozwoju w obszarze mobile serwisu społecznościowego. Snaptu bezwzględnie będzie przydatnym  narzędziem dla Facebook'a, który wykorzysta go głównie do tzw. feature phones. Jakiś czas temu w tym artykule pisałam o tym, że Facebook widząc ogromną siłę w rosnącym obszarze...