Facebook oficjalnie polubił serwis Shazam, świadczący usługę social music sharing – czyli współdzielenia muzyki z elementem społecznościowym.

Shazam to serwis, którego rosnąca, zwłaszcza ostatnio,  popularność już przyciągnęła obecne gwiazdy nowych technologii, w tym osoby zarządzające Facebook.


Choć powstał w roku 2002 to wraz ze znacznym rozwojem i popularnością mobile, sam Shazam zaczął być także popularny. W samym rozwiązaniu chodzi o to, że jak wskazują informacje zamieszczone na stronie firmy, że dzięki unikalnej technologii, każdy miłośnik muzyki może bez problemu zidentyfikować usłyszały utwór właśnie dzięki swojemu telefonowi komórkowemu.


W chwili obecnej serwis jest używany przez około 50 milionów ludzi w 150 krajach, a jego popularność zdaje się, że za chwilę jeszcze bardziej się zwiększy, za sprawą dużej aktualizacji, którą firma wykonała ostatnio.


Aktualizacja dotyczyła aplikacji Shazam na smartphone’y iPhone, na te z systemem operacyjnym Android oraz na iPod’y od firmy Apple.  Nie byłoby w tym nic zachwycającego, gdyby nie fakt, że aktualizacja zawiera opcję o nazwie “Shazam Friends”.  I zdaje się, że to właśnie przyciągnęło uwagę Facebook’a.


Shazam Friends to opcja udostępniająca tzw. real time feed, czyli przesyłanie w czasie rzeczywistym informacji o utworach, które przyjaciele otagowali. Umiejętnie łączy zatem element społecznościowy i pozwala z jedenj strony na jeszcze większe scalenie społeczności skupionej wokół Shazam, a z drugiej na dalsze umożliwianie odkrywania kolejnej muzyki, której słucha przyjaciel x, ale która nie była znana przyjacielowi y.


Jak tylko posiadacz aplikacji potwierdzi, że chce korzystać z usługi Shazam Friends, wtedy praktycznie natychmiast może zacząć social music sharing, co prawdopodobnie będzie kolejnym hitem mobile w nadchodzących latach.


Więcej informacji o Shazam znajdziesz tutaj.

Facebook lubi social music sharinghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/shazam.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/shazam-150x150.pngЭва KasiakMobile
Facebook oficjalnie polubił serwis Shazam, świadczący usługę social music sharing - czyli współdzielenia muzyki z elementem społecznościowym. Shazam to serwis, którego rosnąca, zwłaszcza ostatnio,  popularność już przyciągnęła obecne gwiazdy nowych technologii, w tym osoby zarządzające Facebook. Choć powstał w roku 2002 to wraz ze znacznym rozwojem i popularnością mobile, sam Shazam...