Skype wstrzymał sie z publiczną ofertą i otworzył drogę do rozmów na temat sprzedaży. Giganci Facebook i Google rozpoczęli pierwsze rozmowy.

Według informacji opublikowanych przez Reuters’a  – Skype zrezygnował jednak z publicznej oferty i wejścia na giełdę, tym samym  otwierając drogę do potencjalnych negocjacji sprzedażowych.

 

Zarówno Facebook, jak i Google – każdy z osobna, poważnie rozważa złożenie oferty zakupu Skype. Bez wątpienia darmowy komunikator, najbardziej popularny na świecie, mógłby być świetnym uzupełnieniem obecnej oferty tych firm. Facebook mając ogromną społeczność, mógłby z powodzeniem wykorzystać Skype jako komunikator serwisu, udostępniony użytkownikom. Podobnie Google. I prawdopodobnie obydwie firmy zechciałyby wdrożyć Skype’a zarówno w swoich produktach online, jak i mobile.

 

Jak przekazują źródła, przedstawiciele Facebook wybrali się do Luxemburga, aby wstępnie rozmawiać z przedstawicielami Skype o możliwościach współpracy. Przedstawiciele Google co prawda nie polecieli do siedziby głównej Skype’a, ale również odbyli rozmowy o ewentualnej współpracy.

 

Jak wskazuje Reuters, nie jest jeszcze przesądzone, czy Skype finalnie zdecyduje o sprzedaży, czy może zechce jednak wypracować bardzo korzystny model współpracy z inną firmą technologiczną. Nie jest także przesądzone czy wyłącznie Facebook  czy Google mają szanse na “zdobycie” Skype’a.

 

Gdyby doszło do sprzedaży, wycena Skype’a prawdopodobnie sięgnięłaby nawet 4 miliardów $. Z kolei jeśli Skype wyemitowałby publiczną ofertę, mógłby zarobić około miliarda $. Zatem oczywiste były powody, dla których Skype na chwilę obecną wycofał się z publicznej oferty.

 

Wielu analityków twierdzi, że nie jest wykluczone, iż Skype ponownie będzie rozważał skierowanie publicznej oferty, w drugiej połowie roku. Obecnie firma prowadzi jednak rozmowy z kilkoma firmami. Trudno zatem przewidzieć, jaką finalnie decyzję Skype podejmie.

 

Analitycy twierdzą także, że z pewnością to dla Facebook’a zakup czy bliska współpraca ze Skype’a, byłaby bardziej korzystna, niż dla Google. Głównym argumentem jest to, iż Google posiada już bardzo podobny produkt, czyli Google Voice. Z kolei Facebook kupując Skype’a mógłby powiększyć bazę użytkowników, a także wejść na nowe rynki, na których Skype ma silną pozycję, a Facebook jeszcze ich nie zagospodarował.

 

 

 

Facebook i Google zainteresowane kupnem Skypehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/facebook-skype.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/facebook-skype-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Skype wstrzymał sie z publiczną ofertą i otworzył drogę do rozmów na temat sprzedaży. Giganci Facebook i Google rozpoczęli pierwsze rozmowy. Według informacji opublikowanych przez Reuters'a  - Skype zrezygnował jednak z publicznej oferty i wejścia na giełdę, tym samym  otwierając drogę do potencjalnych negocjacji sprzedażowych.   Zarówno Facebook, jak i Google -...