Firma z Kalifornii od około 2 lat inwestuje w technologie związane z odnawialnymi źródłami energii.

Co to właściwie oznacza?

Powstała firma Google Energy, która inwestuje w przedsięwzięcia związane z wytwarzaniem energii, a także co najważniejsze projekty, dzięki którym można zredukować koszt zakupu energii oraz rozwijać na przykład energię pozyskiwaną ze słońca (solar dachy).

 

Google właśnie ogłosił, że zainwestował blisko 40 milionów dolarów w farmę wiatraków znajdującą sie w Północnej Dakocie.

 

Czyżby to w praktyce stawiało Google na pozycji nie tylko giganta technologicznego w internecie, ale również w innych sektorach gospodarki?

 

O ile Google wcześniej inwestował poprzez swoje ramię filantropijne czyli Google.org tak okrągła suma wyłożona na zbudowanie wspomnianej farmy, została pokryta w całości z funduszy samego Google.

 

Cel pośredni, który przyświeca firmie to przede wszystkim przyśpieszenie wdrażania technologii do generowania energii odnawialnej. Jednak tymi najważniejszymi są w pierwszej kolejności obniżenie gigantycznych kosztów, które firma obecnie ponosi na utrzymywanie tzw. “farm serverów”, a także dostarczenie tańszej energii odnawialnej innym firmom.

Energia odnawialna od Google!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google-wind-energy.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google-wind-energy-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle
    Firma z Kalifornii od około 2 lat inwestuje w technologie związane z odnawialnymi źródłami energii. Co to właściwie oznacza? Powstała firma Google Energy, która inwestuje w przedsięwzięcia związane z wytwarzaniem energii, a także co najważniejsze projekty, dzięki którym można zredukować koszt zakupu energii oraz rozwijać na przykład energię pozyskiwaną ze słońca...