Firma badawcza Human Media Lab, zaprezentowała rewolucyjny, elastyczny komputer, który zachowuje się, jak kawałek kartki interaktywnego papieru.

I choć trudno uwierzyć zarówno w to, dlaczego powstał taki komputer (czy rzeczywiście w przyszłości będzie wykorzystywany masowo?) oraz zwizualizować sobie, jak wygląda taki “elastyczny” komputer – przedstawiciele firmy HUman Media Lab, twierdzą, że za około 5 lat stanie się on popularnym, szeroko wykorzystywanym narzędziem do pracy.

 

PaperPhone, to nazwa prototypu komputera i co ciekawe w wielu miejscach, przewija się informacja, że jest to także smartphone obsługujący połączenia telefoniczne, umożliwiający czytanie książek i przewracanie kartek dokładnie tak samo, jak przewraca się kartki papierowe książek, umożliwia odsłuchiwanie muzyki.

 

Zobacz poniższe video, aby zapoznać się z tym, jak działa prototyp PaperPhone

 

 

 

 

 

Osobiście nie jestem przekonana czy to produkt przyszłości, który potencjalnie mógłby zastapić np. tablety, zwłaszcza te popularne, jak iPad czy Galaxy Tab od Samsung.

 

Produkt ten wygląda raczej, jako ekspozyt, który można użyć w filmie si-fi, niż w realnym życiu. Nie mam tu na myśli, że jest tak “odległy” i nawet za 5 lat będzie zbyt wcześnie, aby z niego korzystać. Bardziej chodzi o to, że nie widzę po prostu niczego wyjątkowego w tym prototypie, co mogłoby zawojować świat – no za wyjątkiem “elastyczności”.

 

Ale czy to rzeczywiście wystarczy?

Elastyczny komputer od Human Media Lab!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/human_media_lab_paperphone_prototype.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/human_media_lab_paperphone_prototype-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Firma badawcza Human Media Lab, zaprezentowała rewolucyjny, elastyczny komputer, który zachowuje się, jak kawałek kartki interaktywnego papieru. I choć trudno uwierzyć zarówno w to, dlaczego powstał taki komputer (czy rzeczywiście w przyszłości będzie wykorzystywany masowo?) oraz zwizualizować sobie, jak wygląda taki 'elastyczny' komputer - przedstawiciele firmy HUman Media Lab, twierdzą,...