Jak prognozuje firma badawcza IDC, do roku 2015 pobierzemy rekordowe ilości aplikacji na swoje telefony komórkowe.

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że popularność aplikacji na smartphone’y rośnie i w dalszym ciagu jest to dynamiczny wzrost, w pierwszej fazie rozwoju. Rynek nie jest nasycony, pojawia się coraz więcej firm produkujących aplikacje na mobile, na specjalne zamówienie klientów. Jednak daleko jest temu segmentowi do tzw. zadyszki.

 

Wiemy, że mobile jest już teraz, właściwie staje się must have dla wszystkich, bycie w mobile będzie już wkrótce koniecznością, a nie wyborem. Na chwilę obecną duże firmy inwestują w obszar mobile, niektóre z nich zaczynają już monetyzować mobile, co jak się okazuje nawet w Polsce, gdzie rynek nie jest jeszcze tak rozwinięty, jest to możliwe.

 

Według raportu IDC, który zajął się badaniem szeroko pojętego obszaru mobile w ramach raportu: Worldwide and U.S. Mobile Applications, Storefronts, Developer, and In-App Advertising 2011-2015 Forecast: Emergence of Postdownload Business Models.

 

Jak podaje IDC ilość pobrań aplikacji na telefony komórkowe wyniosła w roku 2011 – 10,7 miliardów pobrań. Według prognoz już w roku 2015 zaledwie za 5 lat, ilość pobrań aplikacji będzie wynosić bagatela…182 miliardy!. To pokazuje z jak dużym zjawiskiem mamy do czynienia oraz że nie można zlekceważyć mobile, bo już teraz staje się on elementarnym elementem strategii większości przedsiębiorstw.

Raport co prawda jest płatny i kosztuje 4500 $, możesz go pobrać tutaj.


Dynamiczny rozwój aplikacji na mobilehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/mobile_apps_download.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/mobile_apps_download-150x150.pngЭва KasiakMobile
Jak prognozuje firma badawcza IDC, do roku 2015 pobierzemy rekordowe ilości aplikacji na swoje telefony komórkowe. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że popularność aplikacji na smartphone'y rośnie i w dalszym ciagu jest to dynamiczny wzrost, w pierwszej fazie rozwoju. Rynek nie jest nasycony, pojawia się coraz więcej firm produkujących aplikacje...