Do 2013 roku każdy Europejczyk ma mieć dostęp do szerokopasmowego Internetu, a do 2015 co drugi ma robić zakupy za pośrednictwem sieci.

Taki plan przedstawiła Unia Europejska w ogłoszonej 20 maja w Brukseli Agendzie Cyfrowej.

 

Agenda wskazuje plan działania dla Komisji Europejskiej na najbliższe kilka lat w zakresie rozwoju technologii informacyjno – telekomunikacyjnych.

 

Składają się na nią m.in. propozycje zmian legislacyjnych, które mają doprowadzić do szybkiego rozwoju sieci internetowych, stworzenia jednolitego rynku cyfrowego w UE, zwiększenia zaufania do Internetu i bezpieczeństwa jego użytkowników oraz wzrostu umiejętności informatycznych społeczeństwa, a także pobudzanie pionierskich badań i innowacji w sektorze TIK.

 

To właśnie w Internecie i nowych technologiach Komisja Europejska upatruje motor wzrostu gospodarczego dla Europy, dlatego Agenda Cyfrowa jest pierwszą inicjatywą w ramach nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020.

 

Priorytetem jest ujednolicenie rynku telekomunikacyjnego w Europie co pozwoli na równy dostęp do usług w sieci. Obecnie liczba pobieranych z Internetu plików muzycznych jest w USA cztery razy większa niż w Europie. Zdarza się także, iż sklepy internetowe odmawiają sprzedaży klientom z innych krajów bądź też narzucają zaporowe koszty wysyłki towarów.

Do roku 2013 Internet dla wszystkichhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/internet_2013.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/internet_2013-150x150.jpgЭва KasiakE-commerceinternet
Do 2013 roku każdy Europejczyk ma mieć dostęp do szerokopasmowego Internetu, a do 2015 co drugi ma robić zakupy za pośrednictwem sieci. Taki plan przedstawiła Unia Europejska w ogłoszonej 20 maja w Brukseli Agendzie Cyfrowej.   Agenda wskazuje plan działania dla Komisji Europejskiej na najbliższe kilka lat w zakresie rozwoju technologii informacyjno...