Disney zakupił start up zajmujący się produkcją oprogramowania do gier bazującego na HTML 5. Rocket Pack został kupiony za około 15 M $.

Jak twierdzą znawcy tej gałęźi biznesu, to bardzo rozsądne, aby nie powiedzieć mądre posunięcie ze strony firmy Disney. Warto podkreślić, że to nie jedyny i nie pierwszy taki ruch w przypadku firmy do tej pory słynącej z produkcji bajek animowanych dla dzieci czy dla dorosłych.

Disney już w ubiegłym roku zmienił swoją strategię, tak aby wspierała one realne zmiany rynkowe, które niosą nowe media i technologie.

W połowie roku 2010 firma ogłosiła nową strategię na media elektroniczne, a mianowicie zaczęła przejmować producentów gier co zresztą według słów szefa firmy, jest w obecnych uwarunkowaniach jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby rozwijać się poprzez przejęcia.

O zmianie strategii firmy pisałam w tym artykule.

Teraz obok firmy Playdom, którą Disney przejął w roku ubiegłym od Facebook, a która specjalizuje się w sprzedaży dóbr wirtualnych i grach online w serwisach społecznościowych, nadchodzi czas na próbę wejścia w rynek do tej pory mocno zajęty przez firmę Apple. Właśnie w tym ma pomóc przejęty start up Rocket Pack.

Plan główny jest taki, aby gry budowane w oparciu o HTML5 powstawały bez udziału i konieczności ich zamieszczania w AppStore.  Dzięki takiemu planowi Disney mógłby próbować odebrać część przychodów firmie Apple, która w dalszym ciągu pobiera znaczną część zysków od developerów gier.

Zobacz, jak wygląda tworzenie gry przy użyciu Rocket Pack

Disney zakupił Rocket Packhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/rocket_pack_disney.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/rocket_pack_disney-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Disney zakupił start up zajmujący się produkcją oprogramowania do gier bazującego na HTML 5. Rocket Pack został kupiony za około 15 M $. Jak twierdzą znawcy tej gałęźi biznesu, to bardzo rozsądne, aby nie powiedzieć mądre posunięcie ze strony firmy Disney. Warto podkreślić, że to nie jedyny i nie pierwszy...