Według przedstawicieli MySpace – serwis boryka się z bardzo poważnymi kłopotami finansowymi.


Choć kłopoty finansowe nie muszą od razu oznaczać końca tego serwisu społecznościowego, MySpace wydaje się być w bardzo poważnych tarapatach i tracić wiatr w żaglach.


Jak twierdzi COO firmy  postanowienia odnośnie dalszych losów serwisu rozstrzygną się w niedługim czasie, z pewnością jest to perspektywa kwartałów, a nie lat – być może nawet najbliższych miesięcy.


MySpace powstał kilka lat temu jako jeden z pierwszych serwisów społecznościowych, które zaistniały w świadomości internautów na całym świecie. Głównymi użytkownikam serwisu byli i są artyści, muzycy, malarze, którym właśnie MySpace dał możliwość wyrażenia się i zaprezentowania własnych możliwości. Co więcej dał ta możliwość globalnie, bez ograniczeń. Wiele karier potem miało swoje zaczątki właśnie na MySpace.


Teraz jednak być może zapadnie nawet decyzja o całkowitym zamknięciu serwisu. Bezwzględnie z największą szkodą dla jego użytkowników. Powody zamknięcia to nierentowność serwisu  i generowanie strat operacyjnych.


Przedstawiciel MySpace powiedział, że zarząd doskonale widzi, że sytuacja MySpace jest coraz trudniejsza, a obecne straty nie są akceptowalne, a ich poziom zwiększa się.

MySpace na przestrzeni ostatnich trzech lat wydaje się, że przespał najciekawsze i najlepsze momenty, aby utrzymać się w grze. Facebook odebrał MySpace bardzo wielu użytkowników i ten trend pogłębia się. Zatem serwis boryka się z faktem odchodzenia użytkowników do Facebook głównie, a co za tym idzie spadkiem przychodów z reklamy.


Jeśli posiadasz konto na MySpace i aktywnie z niego korzystasz, czy wyobrażasz sobie, że miałoby zabraknąć tego serwisu?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/myspace.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/myspace-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Według przedstawicieli MySpace – serwis boryka się z bardzo poważnymi kłopotami finansowymi. Choć kłopoty finansowe nie muszą od razu oznaczać końca tego serwisu społecznościowego, MySpace wydaje się być w bardzo poważnych tarapatach i tracić wiatr w żaglach. Jak twierdzi COO firmy  postanowienia odnośnie dalszych losów serwisu rozstrzygną się w niedługim...