Po ostatnich zmianach na stanowisku CEO Nokia, być może dojdzie również do bardzo strategicznych rozstrzygięć – istotnych dla całego rynku.

Nie jest wykluczone, że nowy szef firmy, który został zatrudniony z Microsoft, podejmie inne kluczowe, dla rozwoju spółki decyzje.


Otóż jak mówią pierwsze dobrze dziś poinformowane źródła, jest wysoce prawdopodobne, że Nokia pod wodzą nowego CEO zacznie używać jako dodatkowy system Windows Mobile 7.


Nowy CEO firmy ma wstępną akceptację inwestorów, aby podejmować czyt. zmieniać stanowisko co do kluczowych obszarów firmy, typu system operacyjny czy współpraca, którą firma ma nawiązaną z największymi koncernami świata. Wszystko to jeśli tylko nowy szef Nokia uzna za słuszne do zmiany, zostanie podporządkowane nowej wizji i strategii firmy.

A ta w dalszym ciągu zakłada utrzymanie pozycji lidera na tych, rynkach na których to jeszcze możliwe, wypracowanie produktów, które mogą z powodzeniem konkurować z urządzeniami typu iPhone czy innymi działającymi również w ramach konkurencyjnego OS Android.

Nokia N8, której premiera została przesunięta


Oczywiście jeśli Nokia zacznie używać systemu od Microsoft będzie to można zaliczyć na poczet zwycięstwa i to w kategoriach win – win, czyli zwycięstwa obydwu firm.


Dla Microsoft stanie się platformą, na której operuje Nokia, powoduje wejście do ścisłej trójki Apple, Google i Microsoft w zakresie systemów operacyjnych na mobile. Dla Nokia z kolei to wejście w lepsze rozwiązanie, mające bardzo dobre recenzje wśród użytkowników – jeszcze lepsze, niż oczywiście dziś już nieco archaiczny (według niektórych) system Symbian.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia-150x150.jpgЭва KasiakMobileandroid,apple,google,Mobile,nokia,smartphone
Po ostatnich zmianach na stanowisku CEO Nokia, być może dojdzie również do bardzo strategicznych rozstrzygięć - istotnych dla całego rynku. Nie jest wykluczone, że nowy szef firmy, który został zatrudniony z Microsoft, podejmie inne kluczowe, dla rozwoju spółki decyzje. Otóż jak mówią pierwsze dobrze dziś poinformowane źródła, jest wysoce prawdopodobne, że...