Od dziś już tak. Właśnie rozpoczął działanie jedyny w Polsce serwis internetowy, na którym można wynająć sobie przyjaciela na godziny – www.przyjacieldowynajecia.pl


Portal  Ogłoszeniowy PrzyjacielDoWynajecia.pl ideę swojego działania opiera na sprawdzonej już w świecie formule świadczenia drobnych, prywatnych usług. Podobne strony działają z powodzeniem w USA, Kanadzie, Japonii i Europie Zachodniej. Profesjonalny parter na wesele czy na służbowy bankiet. Osobisty trener, nauczyciel tańca czy osoba, która wyprowadzi psa na spacer. Ale też stylista, który doradzi w zakupach lub bratnia dusza, ktoś z kim można wyskoczyć do kina, teatru lub do restauracji.


Portal reklamuje się hasłem : Niezależnie dokąd się udajesz, ważne abyś miał tam Przyjaciół. To hasło podpowiada nam do jakich grup użytkowników jest skierowany.

Zdaję sobie sprawę z faktu, iż przyjaźni kupić nie można. Słowo ‘przyjaciel’ traktujemy umownie. Chodzi o aktywności, które na ogół wykonywane są w grupie przyjaciół. Jak np. clubbing czy wyjście do teatru. Jeśli ktoś jest nowy w wielkim mieście aklimatyzacja i poznanie nowych osób potrafi być nie lada wyzwaniem. Dlaczego więc nie pomóc sobie i wynająć kogoś, kto nam to miasto pokaże, pozna z interesującymi ludźmi, oprowadzi po klubach. Zresztą to nie jedyne aktywności, do jakich można wynajmować naszych Przyjaciół.– mówi Małgorzata Pioszyk właścicielka serwisu.

Portal powstał z myślą o osobach prywatnych, które chcą zaoferować innym swój czas, swoje talenty i wiedzę. Oczywiście za uzgodnioną z góry opłatą. Można więc na PrzyjacielDoWynajecia.pl znaleźć kogoś do konwersacji w języku obcym, nauczyciela gotowania, czy partnera do tenisa. Dla szczególnie zapracowanych serwis proponuje załatwianie spraw, lub robienie zakupów przez osoby zamieszczające swoje oferty. Ogłaszać się mogą także opiekunki do dzieci lub osób starszych. Zamożni użytkownicy mogą wynająć sobie kierowcę lub prywatnego ochroniarza.

Moja znajoma całkiem nieźle dorabia jako personal shopper (osobista stylistka) Ludzie, którzy oferują te, ciągle jeszcze nietypowe dla Polski usługi, takie jak doradzanie przy zakupach czy wyprowadzanie psów, nie mieli do tej pory jednej platformy, za pośrednictwem której mogli zamieszczać swoje oferty. – tłumaczy twórczyni portalu.

Teraz już mają. Co ciekawe PrzyjacielDoWynajecia.pl wygląda bardziej jak serwis społecznościowy niż typowy portal z ogłoszeniami.

To zamierzone działanie. Nie zamieszczamy przecież ogłoszeń typu sprzedam pralkę, lecz oferty usług świadczonych przez ludzi. Dlatego każdemu z ‘Przyjaciół’ dajemy możliwość odpowiedniego zaprezentowania się w profilu poprzez zamieszczanie zdjęć i informacji o sobie .– wyznaje właścicielka strony.

Dla kogo jest portal PrzyjacielDoWynajecia.pl ?

Użytkownicy serwisu, to osoby zamożne, aktywne zawodowo. Często są nowe w mieście lub po prostu dużo podróżują. Chcą spędzić miło czas i niekoniecznie chcą to robić samotnie. To także oferta dla osób, które muszą uczestniczyć w rozmaitych imprezach, na których nie mogą pojawić się same.

To czasem duży problem dla osoby samotnej, pojawić się solo na imprezie, na którą wszyscy przychodzą w parze. Na PrzyjacielDoWynajęcia.pl znajdą profesjonalnego partnera, który nie tylko będzie potrafił się odpowiednio zachować ale też zatańczy i opowie ciekawą anegdotę – mówi Małgorzata Pioszyk .

Portal wystartował w połowie marca. Na razie tylko w polskiej wersji, ale jak zapowiada jego właścicielka, kolejne wersje językowe będą systematycznie dodawane wraz z rozwojem strony.

Czy można wynająć sobie przyjaciela online?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/przyjacieldowynajecia.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/przyjacieldowynajecia-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
Od dziś już tak. Właśnie rozpoczął działanie jedyny w Polsce serwis internetowy, na którym można wynająć sobie przyjaciela na godziny - www.przyjacieldowynajecia.pl Portal  Ogłoszeniowy PrzyjacielDoWynajecia.pl ideę swojego działania opiera na sprawdzonej już w świecie formule świadczenia drobnych, prywatnych usług. Podobne strony działają z powodzeniem w USA, Kanadzie, Japonii i Europie...