Microsoft już za miesiąc ma przedstawić tablet, którym zamierza konkurować z Apple iPad. Urządzenie będzie wyposażone w oprogramowanie biznesowe Microsoft Office.

Choć Microsoft gdyby spojrzeć wstecz był właściwie jednym z prekursorów rynku tabletów, ponad dekadę temu, gdy wprowadzał pierwsze takie urządzenia, ta sztuka mu się nie udała.

Cały świat, zarówno producenci takich urządzeń, jak i konsumenci, musieli czekać do roku 2010 i spektakularnego debiutu tabletu od Apple czyli sławnego już iPad. Być może nawet część z ludzi myślała, że nigdy nie nadejdzie „era tabletów“.

Okazało się, że po pierwsze bardzo dobrze rozpoznawalna i pożądana marka, po drugie rzeczywiście ciekawie „skrojony“ produkt – stanowiły o sukcesie iPad i powrocie ery tabletów.

Teraz Microsoft ponownie próbuje swoich sił w tym segmencie i już za miesiąc podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas – prawdopodobnie zaprezentuje kolejną „edycję“ swojej wersji tabletu, który będzie działał wyposażony również w oprogramowanie Microsoft Office, umożliwiające korzystanie z word, excell czy power point, dla tych wszystkich, którzy na codzień wykorzystują i lubią te programy. Co warte podkreślenia Microsoft zdaje się celować ze swoim produktem do użytkownika/konsuemnta biznesowego.

Pytanie na ile będzie miał siłę przebicia, bo już w ten chwili na rynku jest conajmniej jeden porządny biznesowy tablet od firmy Blackbbery – czyli tzw. PlayBook Tablet.

Nie wspomniając o dużym sukcesie produktu z logo Samsung czyli znanego już i polubianego, ale nie koniecznie przez biznesowych konsumentów – Samsung Galaxy Tab.

A zatem konkurencja w segmencie tabletów będzie zdecydowanie rosła, tym bardziej, że kolejne firmy takie, jak HP czy Dell, zapowiadają produkcje włsnych marek.

Sam Microsoft podczas konferencji ma zaprezentować całą serię tabletów, które co ciekawe zostały wyprodukowane we współpracy z Samsung czy Dell, a także innymi producentami podzespołów.

Urządzenie Samsunga będzie działało na systemie Windows 7, nieoficjalnie mówi się, że ma być zbliżonych rozmiarów do iPad, ale nie tak „cieńkie“, jak iPad.

Czy Microsoft szykuje iPad killera?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/microsoft_tablet.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/microsoft_tablet-150x150.pngЭва KasiakMobile
Microsoft już za miesiąc ma przedstawić tablet, którym zamierza konkurować z Apple iPad. Urządzenie będzie wyposażone w oprogramowanie biznesowe Microsoft Office. Choć Microsoft gdyby spojrzeć wstecz był właściwie jednym z prekursorów rynku tabletów, ponad dekadę temu, gdy wprowadzał pierwsze takie urządzenia, ta sztuka mu się nie udała. Cały świat, zarówno producenci takich...