Najnowsze spekulacje jeszcze nie potwierdzają tego, czy Nokia stanie się częścią imperium Microsoft. Na razie firma rozpoczęła prace nad pierwszym telefonem z Windows Phone.

Wygląda na to, że czarne chmury z nad głowy Nokii długo nie znikną. Obok pierwszych informacji, które “wyciekły z firmy” kilka tygodni temu i były częścią listu szefa firmy do jej pracowników – opisanych w tym artykule, potem nadeszła pora na strategiczną współpracę z Microsoft, teraz być może Nokia stanie się częścią Microsoft.Choć z pewnością trochę czasu jeszcze upłynie, zanim te informacje, znajdą potwierdzenie, już teraz wiele wskazuje na to, że ta akwizycja wcale nie jest wykluczona.Stephen Elop obecny szef Nokia, to w końcy były pracownik Microsoft. To on doprowadził do podpisania strategicznej współpracy pomiędzy Nokią a Microsoft, która zakłada wdrożenie do telefonów z logo Nokia, systemu operacyjnego tworzonego przez Microsoft, czyli Windows Phone 7.I choć Nokia w ramach podpisanej umowy o współpracy nadal będzie produkować telefony z systemem Symbian (rozpoczęła właśnie prace nad kolejnym, które ma być wprowadzony na rynek amerykański), z pewnością nie ani współpraca z Microsoft, ani utrzymanie Symbian, nie dają jej przewagi, ani wiatru w żaglach, jeśli idzie o zmagania z konkurencyjnymi Apple (iPhone) oraz Google (system Android).Spekulacje trwają, a sam Elop – Nokia CEO dementuje wszelkie pogłoski o tym, że firma potencjalnie mogłaby stać się częścią Microsoft. W chwili obecnej firma właśnie rozpoczęła prace nad pierwszym telefonem, który będzie wynikiem podpisanej z Microsoft współpracy czyli Nokia Windows Phone.


Jak potwierdza Elop, pierwszy telefon Nokii, działający na systemie operacyjnym Windows Phone, będzie gotowy pod koniec 2011 roku.


Czy Microsoft kupi Nokię?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/nokia_windows_phone_7.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/nokia_windows_phone_7-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Najnowsze spekulacje jeszcze nie potwierdzają tego, czy Nokia stanie się częścią imperium Microsoft. Na razie firma rozpoczęła prace nad pierwszym telefonem z Windows Phone. Wygląda na to, że czarne chmury z nad głowy Nokii długo nie znikną. Obok pierwszych informacji, które 'wyciekły z firmy' kilka tygodni temu i były częścią...