Jak nieoficjalnie można się dowiedzieć Google być może wdroży własny system płatności  mobilnych, czyli tzw. Mobile Payment Service.

Google mierzy zawsze wysoko i tym razem chciałby być jedną z pierwszych firm  na świecie, które stworzą tzw. mobile payment service. Pod tą angielską nazwą kryje się dosłownie własny serwis czy system płatności mobilnych.

Jednak po pierwsze nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, po drugie Google nie będzie jedyną firmą (jeśli przystąpi do projektu), która myśli o tym, jakże przyszłościowym rynku i pieniądzach :)


Otóż w Listopadzie 2010 amerykańscy operatorzy komórkowi Verizon oraz AT&T stworzyły wspólnie spółkę o nazwie Isis, w ramach której już rozpoczęły prace nad stworzeniem własnego systemu. Ma on być uruchomiony w roku 2012 roku.


Sam rynek płatności mobilnych wyceniany jest w skali całego świata na ponad 1,13 miliardów $. Jednak co ważne system płatności mobile, który budują amerykańscy operatorzy, a do którego również Google się przymierza, to 1/3 ze wspomnianego tortu.


Ma on być bowiem oparty na technologii NFC czyli near field communication. NFC to pisząc w skrócie technologia wykorzystująca bezprzewodowe połączenie z internetem, umożliwiająca przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w odległości około 10 cm.


Już w tym momencie wiadomo, że VISA testuje taki system płatności i planuje jego komercyjne uruchomienie w połowie obecnego roku. Również PayPal należący do Ebay pracuje nad tym i zaplanował uruchomienie systemu w drugiej połowie roku 2011.


Według tego, co CEO Google mówił podczac listopadowej konferencji:

“Z tą technologią możesz wejść do sklepu i rozpocząć zakupy, nie potrzebujesz karty kredytowej, a wszystkie płatności możesz robić poprzez komórkę”.


Jak w praktyce miałoby to działać?

Otóż specjalna micro karta (chip) zainstalowana w telefonie komórkowym przechowywałaby wszystkie informacje zarówno o danych finansowych posiadacza, ale także o punktach czy nagrodach, które ten zdobył. Użytkownicy mogliby także dokonywać zakupów online, ale sama płatność dokonana byłaby przy pomocy telefonu komórkowego.


Dla Google, którego system operacyjny Android jest aktywowany przez około 300 000 użytkowników dziennie, to ogromny potencjał i obietnica dobrej monetyzacji. A zatem można przypuszczać, że firma raczej wejdzie w ten rynek i zaoferuje własne autorskie rozwiązanie.

Czy Google wdroży własny system płatności mobilnych?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/mobile_payment.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/mobile_payment-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Jak nieoficjalnie można się dowiedzieć Google być może wdroży własny system płatności  mobilnych, czyli tzw. Mobile Payment Service. Google mierzy zawsze wysoko i tym razem chciałby być jedną z pierwszych firm  na świecie, które stworzą tzw. mobile payment service. Pod tą angielską nazwą kryje się dosłownie własny serwis czy system...