Google od maja 2010 próbuje uruchomić Music, teraz te plany zdają się być bardziej realne. Czy jednak posiadanie Google Music zagrozi iTunes?

Wygląda na to, że Google próbujący od ponad 6 miesięcy uruchomić projekt muzyczny w sieci, ale także na smartphone’ach, wreszcie obszedł najpoważniejsze problemy i wkrótce będzie gotowy do uruchomienia.


Google najbardziej zmagał się z kwestiami licencji do utworów muzycznych, ale także całym modelem biznesowym i zasadami przetwarzania oraz przesyłania muzyki z jednego obszaru do kolejnego.


Potentat wyszukiwarkowy zamierza uruchomić Google Music, jako część upgrate’u swojego systemu operacyjnego, obecnego lidera rynku, Android. Co ciekawe tą informacją podzielił się szef mobile w firmie Motorola podczas World Mobile Congress w Barcelonie, mówiąc, że to właśnie tablet Motoroli, który działa na oprogramowaniu w wersji Honeycomb będzie zawierał Google Music.


System operacyjny Honeycomb jak wielu twierdzi, został zaprojektowany bardziej z myślą, o rynku tabletów, niż smartphone’ów. Ale oczywiście Google, który zdaje się, że już (wreszcie) opracował strategię marketingową na promowanie swojego serwisu Music, będzie wykorzystywał moc swoich innych systemów, które działają również na smartphone’ach.


Jednak czy Google Music ma realną szansę konkurowania z iTunes od Apple?


  • Apple iTunes powstało w roku 2003 czyli liczy sobie już 8 lat lat
  • sprzedało 10 miliardów utworów
  • posiada 66% globalnego rynku muzyki online co powoduje, że jest największym sprzedawcą tzw. digital music


Google co prawda w roku 2010 przejął start up o nazwie Simplify Media, który  umożliwiał dzielenie się muzyką na różnych platformach, m.in. online, mobile itd.  Ale czy to wystarczy? Być może pomoże fakt taki, iż Google Music ma być aplikacją dostępną na desktop.

Czy Google Music zagrozi iTunes?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/google_music1.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/google_music1-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Google od maja 2010 próbuje uruchomić Music, teraz te plany zdają się być bardziej realne. Czy jednak posiadanie Google Music zagrozi iTunes? Wygląda na to, że Google próbujący od ponad 6 miesięcy uruchomić projekt muzyczny w sieci, ale także na smartphone'ach, wreszcie obszedł najpoważniejsze problemy i wkrótce będzie gotowy do...