Były pracownik Białego Domu, to Robert Gibbs, który może zostać zatrudniony na stanowisko seniora w Facebook.


Stanowisko, które rozpatruje się dla Roberta Gibbsa, to stanowisko senior, które miałoby odgrywać kluczową rolę w komunikacji serwisu z otoczeniem.


Całość rozmów o zatrudnieniu, a także zasad ma się zakończyć na pewno przed publiczną emisją akcji Facebook, zaplanowaną na początek 2012 roku.


Osoby, które z ramienia Facebook’a prowadzą rozmowy powiedziały, że żadna formalna oferta nie została jeszcze złożona i w dalszym ciągu może dojść do tego, że rozmowy się nie powiodą.


Robert Gibbs opuścił Biały Dom, po dwóch latach pracy, w Lutym tego roku. Zanim to się stało w planach miał pomoc w przygotowaniu kampanii mającej wesprzeć wybór Baraca Obamy na drugą kadencję. Potem miał przejąć sektor pracy.


Jak rozpisują się media, zwłaszcza amerykańskie, praca dla pana Gibbs’a, w Facebook’u, oznaczałaby wynagrodzenie nawet w milionach dolarów. Jego wynagrodzenie składałoby się z comiesięcznej pensji w gotówce oraz udziałów w Facebook’u, które miałyby być jemu rzekomo przekazane, jeszcze przed dokonaniem publicznej oferty.


Dotychczas to Mark Zuckerberg był poniekąd publiczną twarzą Facebook’a, teraz gdy firma przygotowuje się do emisji akcji, inwestorzy zaczęli oczekiwać, aby miała również strategiczne ramię od komunikacji z rynkiem.


I podczas, gdy sam Gibbs analizuje wraz z byłymi współpracownikami z Białego Domu, czy powinien przyjąć ofertę, pewne jest to, że jeśli nie on, serwis będzie musiał znaleźć inną postać ze znanym nazwiskiem, a może i twarzą, która pozwoli i wesprze przyszłe działania.

Czy Facebook zatrudni byłego pracownika białego domu?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/robert_gibbs.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/robert_gibbs-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Były pracownik Białego Domu, to Robert Gibbs, który może zostać zatrudniony na stanowisko seniora w Facebook. Stanowisko, które rozpatruje się dla Roberta Gibbsa, to stanowisko senior, które miałoby odgrywać kluczową rolę w komunikacji serwisu z otoczeniem. Całość rozmów o zatrudnieniu, a także zasad ma się zakończyć na pewno przed publiczną emisją...