Jak podają źródła Facebook jest blisko ogłoszenia kluczowej dla spółki współpracy z firmą Skype.

Współpraca ma doprowadzić do bliskiej integracji dwóch systemów.

Mimo, iż szczegóły współpracy nie są jeszcze znane, wiadomo, że firmy od dłuższego czasu prowadzą rozmowy w kwestii dookreślenia granic tej współpracy.


Współpraca  miałaby dotyczyć następujących obszarów:

  • integracji usług SMS
  • voice chat
  • Facebook Connect (możliwość logowania za pomocą konta Facebook)


Celem współpracy ma być umożliwienie dostępu do tych usług w sposób jeszcze łatwiejszy. Spowoduje to defacto jeszcze większe “scalenie” społeczności Facebook, na czym z pewnością serwisowi zależy.

Skype ma ponad 124 M użytkowników korzystających z narzędzia przynajmnniej raz w miesiącu. Totalna liczba wszystkich zarejestrowanych użytkowników wynosi 560 M na całym świecie.


A zatem potencjał Skype również zachęca do takiej współpracy.


Jeśli zatem Skype wdroży Facebook Connect użytkownicy serwisu będą mogli dzwonić i kontaktować się ze swoimi przyjaciółmi z Facebook właśnie dzięki Skype. Ale również prowadzenie rozmów Video przy użyciu Facebook Connect na Skype.


Współpraca ta z pewnością dla Skype przyniesie dużą popularność – i pozwoli na dobrą sprawę Skype zyskać dzięki takiej współpracy. Myślę, że oczywiście Facebook również ma swój konkretny cel w tej współpracy, niemniej to Skype może więcej, zwłaszcza wizerunkowo, zyskać.


Dla Facebook jednak ta współpraca to skorzystanie z ogromnego potencjału, jaki Skype także posiada. Bez dwóch zdań. Warto zauważyć, że Skype jest popularny za granicami Stanów Zjednoczonych i wielu ludzi w Europie używa tego narzędzia. A zatem może on dodać Facebook wartość jeśli chodzi o zwiększenie używalności i popularności tej społecznościówki.


Czy ta współpraca to dobry pomysł zatem? Czy połączenie Facebook ze Skype to strzał w tzw. 10tkę?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/skype_facebook.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/skype_facebook-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook,internet,skype
Jak podają źródła Facebook jest blisko ogłoszenia kluczowej dla spółki współpracy z firmą Skype. Współpraca ma doprowadzić do bliskiej integracji dwóch systemów. Mimo, iż szczegóły współpracy nie są jeszcze znane, wiadomo, że firmy od dłuższego czasu prowadzą rozmowy w kwestii dookreślenia granic tej współpracy. Współpraca  miałaby dotyczyć następujących obszarów: integracji usług SMS voice...