Wszystko wskazuje na to, że Apple spotkał kolejny problem po rozpoczęciu sprzedaży Ipad.  Dotyczy on danych właścicieli Ipad.


Około 114 000 osób może być narażonych na SPAM i niechciany mailing, po tym jak to prawdopodobnie AT&T zawiódł i nie przestrzegał procedur przetrzymywania tych danych.

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak pracownik Apple „zgubił“ prototyp Iphone 4G, tym razem sam magiczny Ipad narażony jest na ostrą krytykę.

Okazało się bowiem, że dane szefów firm, finansistów, ludzi mediów itd. czyli wszystkich tych, którzy byli tzw. Early adoptersami (osobami, które jako pierwsze rozpoczęły swoją przygodę z tym urządzeniem) mogą przedostać się na zewnątrz.  Sprawa jest poważna ze względu na rangę osób (mówi się, że nawet dane pracowników Białego Domu są na liście), a także na sam fakt danych, które są zagrożone.

AT&T zredukowało już ten brak zabezpieczenia, jednak cala sprawa i tak kładzie się cieniem na współpracę pomiędzy firmami na rynku amerykańskim.

Mimo, iż błąd powstał po stronie zabezpieczeń AT&T i na pierwszy rzut oka może nie mieć wpływu na kondycję sprzedaży Ipad, to jednak wydaje się, że każdy potencjalnie nowy klient rozważający zakup – bedzie bardzo ostrożny właśnie z powodów bezpieczeństwa własnych danych.

Apple nie ma możliwości, aby wejść we współpracę z innym operatorem, bo właśnie AT&T jest największym operatorem na rynku, a co za tym idzie to on daje największe możliwości dotarcia z produktem Apple do praktycznie wszystkich regionów Stanów.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/ipad_att.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/ipad_att-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,ipad
Wszystko wskazuje na to, że Apple spotkał kolejny problem po rozpoczęciu sprzedaży Ipad.  Dotyczy on danych właścicieli Ipad. Około 114 000 osób może być narażonych na SPAM i niechciany mailing, po tym jak to prawdopodobnie AT&T zawiódł i nie przestrzegał procedur przetrzymywania tych danych. Zaledwie kilka tygodni po tym, jak pracownik...