W dniu wczorajszym wszystkie media rozpisywały się na temat sprzedaży serwisu społecznościowego Bebo przez jego obecnego właściciela – firmę AOL. Ale czy faktycznie doszło do wiążącej umowy sprzedaży?


Plotki o sprzedaży Bebo, bardzo dobrze rozkującego, ale nieco zaniedbanego przez AOL serwisu społecznościowego pojawiały się wczoraj wszędzie. Jednak nigdzie nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat – niestety :(


Jeden z największych serwisów technologicznych Mashable informował o wiadomości  pisząć głównie, że ich zaufane źródło ma takie informacje, jednak jednocześnie przyznając, że brakuje im potwierdzenia.


A potem zupełnie jak w grze domino, pozostałe strony zaczęły powtarzać tą wiadomość jak mantrę, również zaznaczjąc, że brakuje im potwierdzenia tych rewelacji.


Jeden z dziennikarzy kontaktował się z oddziałem AOL UK, jednak nie ozyskał żadnych informacji w tym temacie – żadnych. Nikt z przedstawicieli firmy nie chciał z nim rozmawiać, nie wspominając już o potwierdzaniu lub nie, owego news’a.


Jednak jak to zazwyczaj bywa wydaje się logicznym, że to AOL właśnie w pierwszej kolejności powinien poinformować media o tym, że taka transakcja faktycznie nastapiła.


Tymczasem milczenie ze strony koncernu wskazuje, że albo wogóle nie ma takiego tematu i plotka była zwykłą plotką, albo do transakcji (jeszcze) nie doszło i jest to zbyt wczesny moment, aby informować o tym opinię publiczną.


Tak czy inaczej Bebo zakupiony przez AOL w roku 2008 za p0kaźną kwotę 850 milionów dolarów, w dużej mierze przez zaniedbania nowego właściciela AOL – stracił swój blask i możliwość stania się miedzynarodowym, rozpoznawalnym serwisem z młodą społecznością skoncentrowaną wokół niego.


Czy wobec tego, iż według tych mało oficjalnych plotek można wróżyć stronie powodzenie pod skrzydłami nowego inwestora?

I czy faktycznie fundusz Criterion Capital Partners będzie nowym właścicielem Bebo?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/bebo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/bebo-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
W dniu wczorajszym wszystkie media rozpisywały się na temat sprzedaży serwisu społecznościowego Bebo przez jego obecnego właściciela - firmę AOL. Ale czy faktycznie doszło do wiążącej umowy sprzedaży? Plotki o sprzedaży Bebo, bardzo dobrze rozkującego, ale nieco zaniedbanego przez AOL serwisu społecznościowego pojawiały się wczoraj wszędzie. Jednak nigdzie nie pojawiły...