Od ponad dekady rynek wyszukiwarek jest stabilnym obszarem rynku internetowego, jednak wkrótce być może nastąpią zmiany.


Google zawojował świat swoją wyszukiwarką od samego początku, wszelkim innym, na rynkach lokalnych trudno rywalizować z taką marką i kapitałem. Zatem np. w Polsce w dalszym ciągu mówimy o ponad 94% market share dla Google. Pozostałe “procenty” rozkładają się pomiędzy Netsprint i Bing – choć trudno tu mówić o wielkim sukcesie.


Zatem co może się zmienić? Otóż to, że Bing dzięki potężnej firmie stojącej za nim, czyli Microsoft – może “podbić świat wyszukiwawczy”. Zatem co zrobić i jak, aby być gotowym na takie zdarzenie? Trochę szczegółów poniżej, z pewnością należy dostosować działania SEO do wymogów Bing, tak aby nasze wyniki pojawiały się w tej wyszukiwarce.


Na pewno warto zwrócić uwagę na Bing, ponieważ bardzo często prezentuje inne, niż Google wyniki, których na przykład nie możemy znależć w Google, zatem polecane jest przyjrzenie się Bing z bliska.


Oczywiście do tej pory z pewnością wszelkie działania były kierowane na wyszukiwarkę Google, bo tam jak przypuszczam dla większości biznesów internetowych w Polsce, była najlepsza konwersja.


Zmiany jednak następują także po stronie samego Bing, jakiś czas temu pisałam o tym, że wyniki wyszukiwania z Bing zasilą największy portal w Stanach Zjednoczonych czylu Yahoo.  Intensywne testy trwały już od kilku tygodni, aby w niedługim czasie uruchomić współprace już live. Zatem niektórzy z pewnością zobaczą wzrost używalności swoich witryn, w końcu wyniki kierujące do nich, będą się znajdowały na największym amerykańskim  portalu, który dziennie odzwiedzany jest przez kilkadziesiąt milionów użytkowników.


Co ciekawe po wpisaniu Bing.pl jestem kierowana na oczywiście wersję polską, ale w dalszym ciągu na domenie .com


Zapytanie o rowery w Poznaniu daje mi 46,900 odpowiedzi. Na Google otrzymuję ich 1 760 000 – znacznie więcej, jednak co warte podkreślenia to w niektórych przypadkach wyniki prowadzące do innych stron, niż te prezentowane na Google.  I myślę, że za jakiś czas będzie można mówić o większym udziale procentowym wyszukiwarki Bing na polskim rynku.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/bing_polska.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/bing_polska-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgoogle,microsoft
Od ponad dekady rynek wyszukiwarek jest stabilnym obszarem rynku internetowego, jednak wkrótce być może nastąpią zmiany. Google zawojował świat swoją wyszukiwarką od samego początku, wszelkim innym, na rynkach lokalnych trudno rywalizować z taką marką i kapitałem. Zatem np. w Polsce w dalszym ciągu mówimy o ponad 94% market share dla...