Tajwańska firma Asustek, która kilka lat temu wdarła się na rynek  netbook‘ów, ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek konkurenta Ipada oferowanego przez Apple, tablet o śmiesznej bądź co bądź nazwie – Eee Pad :)

Zasadnicza różnica być może przemawiająca na korzyść twórców Eee Pad’a to fakt, iż będzie on działał na systemie Windows 7 Microsoft’u oraz procesorach Intel. Zatem wszyscy fani systemu Windows będą mogli przerzucić się na Eee Pad.

Oficjalna sprzedaż zapowiadana jest dopiero na pierwszy kwartał 2011 roku. Do tego czasu Apple zdąży już zapewne zwielokrotnić wynik sprzedaży, który udało im się ogłosić wczoraj – o czym możecie przeczytać również tutaj.

Mając świadomość tego, jak ważne są również aplikacje dostępne na tablety, Asustek zapowiada jednoczesne uruchomienie sprzedaży poprzez sklep internetowy – na wzór Itunes.

Rzeczniczka prasowa firmy oznajmiła, że planowana jest sprzedaż dwóch modeli: o wielkości ekranu 10 i 12 cali. Cena będzie oscylować pomiędzy 400 – 450 dolarów.

12 calowy model będzie także zawierał: multimedia player, czytnik książek oraz możliwość podłączenia do stacjonarnej klawiatury.

Mniejszy 10 calowy model ma być zaprojektowany jako idealne urządzenie do surfowania po sieci, gdy jest się w ruchu, z dala od komputera domowego.

Co ciekawe Asustek zamierza także powalczyć o rynek elektronicznych czytników książek (e-readerów) i już we Wrześniu 2010 chce wprowadzić do sprzedaży Eee Tablet.

Ciekawe czy zmieni to rynek ukształtowany do tej pory przez Amazon wraz z ich produktem Kindle?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/asustek.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/asustek-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple
Tajwańska firma Asustek, która kilka lat temu wdarła się na rynek  netbook‘ów, ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek konkurenta Ipada oferowanego przez Apple, tablet o śmiesznej bądź co bądź nazwie – Eee Pad :) Zasadnicza różnica być może przemawiająca na korzyść twórców Eee Pad’a to fakt, iż będzie on działał...