Startup Weekend zaczyna być tradycją na polskim rynku spotkań dla start up’ów. Tym razem w Styczniu edycja krakowska.

Do tej pory w Polsce odbyły się cztery spotkania z cyklu Startup Weekend. Idea tyle szczytna ile faktycznie rozwojowa. W Polsce pojawia się coraz więcej ciekawych start up’ów, a właściwie pomysłów, które mają szanse na zaistnienie na arenie międzynarodowej. Startup Weekend obok możliwości zbudowania prototypu rozwiązania podczas 54 mega intensywnych godzin, stwarza także możliwości dotarcia do inwestorów zagranicznych. Oczywiście droga długa, ale jeśli się uda zespołowi zaistnieć po takim weekendzie i dołoży do tego jeszcze trochę pracy, szanse na stworzenie biznesu są.

 

Kraków będzie miejscem, gdzie w Styczniu będzie możliwość spróbowania własnych sił. Zazwyczaj potrzebujesz w zespole osoby technicznej, biznesowej – to na początek powinno wystarczyć. Startup Weekend ma taką formułę, że podczas spotkania dobierasz “brakujące” osoby, jeśli te zechcą uczestniczyć w Twoim projekcie. Wszystko zależy od tego, jak umiejętnie sprzedaż swój pomysł.

 

Podczas imprezy odbywa się live stream, dzięki czemu można ją śledzić również online. A także po wpisywanych przez uczestników spotkania hash tag’ach na mikroblogu Twitter.

Krakowską edycję Startup Weekendu organizuje fundacja Proidea, która poprzez organizowane spotkania i konferencje zajmuje się promowaniem nowych technologii w Polsce.

Co ciekawe zanim rozpocznie się krakowska edycja startup weekendu, która startuje 20go Stycznia, w czwartek dnia 19go wszyscy, którzy będa mieli czas i ochotę (jest impreza Techcamp również tego dnia, również w Krakowie) mogą spotkać się z członkami Google Technology User Groups i organizatorami Startup Weekendu na bardziej technicznym spotkaniu, na którym między innymi dowiedzą się, jak tworzyć dobry design stron, jak wygląda silnik systemu Android i Google App czy jak rozpocząć pracę z coraz bardziej popularnym HTML5.

Szczegółowa agenda czwartkowego spotkania poniżej:

5:00 – 5:45pm – Karolina Szczur (XHTMLized) – Responsive Web Design
5:45 – 6:30pm – Wiktor Gworek (Google) – Android & Google App Engine
6:30 – 7:00pm – Pizza Break
7:00 – 7:45pm – Marek Stępień(Interia) – Starting up with HTML5
7:45 – 8:30pm – Tobiasz Glazar(XHTMLized) – PhoneGap

 

Lista mentorów przyszłoweekendowego wydarzenia zapowiada się imponująco, oby każdy zespół miał możliwość skorzystania z porad między innymi: specjalistów z Innovation Nest (Marcin Szeląg, Agnieszka  Skala-Poźniak), osób pracujących w największych serwisach Onet czy Allegro (odpowiednio Maciej Maciejowski, Aleksandra Kubicka) czy wreszcie tym, którym się udało stworzyć wartościowy start up – Ela Madej z Applicake i czy Marcin Jaśkiewicz z Webshake TV.

 

Pełną listę mentorów i speakerów możesz znaleźć na stronie Startup Weekend Kraków.

 


A zatem dla wszystkich pasjonatów nowych technologii, dla twórców ciekawych pomysłów, wreszcie dla potencjalnych inwestorów, Kraków już za tydzień to będzie the place to be in. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

A zatem do zobaczenia :)

Cracow Startup Weekend już za tydzień!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/startup_weekend_-crakow.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/startup_weekend_-crakow-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Startup Weekend zaczyna być tradycją na polskim rynku spotkań dla start up'ów. Tym razem w Styczniu edycja krakowska. Do tej pory w Polsce odbyły się cztery spotkania z cyklu Startup Weekend. Idea tyle szczytna ile faktycznie rozwojowa. W Polsce pojawia się coraz więcej ciekawych start up'ów, a właściwie pomysłów, które...