Popularna obecnie Lady Gaga i były już szef firmy Google, Eric Schmidt zaangażowali się w pewien amerykański start up.

Jak to mówią plotek nigdy za wiele, więc czasem i na Internet-News można poplotkować 😉 w innym wydaniu. Lady Gaga, której zresztą na serwisie już mogliście czytać, wcześniej zdobywająca serca i fanów na Facebook’u, potem (całkiem zresztą niedawno) współpracująca z FarmVille poularną grą na Facebook’a.

 

Tym razem Lady Gaga wcieliła się w rolę inwestorki w start up internetowy i to całkiem na serio. Historia jest długa i wygląda na to, że osoby tworzące start up oraz te inwestujące mają do siebie pełne zaufanie. Znają się bowiem już wiele lat. Główną postacią i pomysłodawcą start up’u jest menadżer Lady Gaga,  niejaki Troy Carter. Otóż wymyślił on serwis społecznościowy dla artystów różnej maści, serwis ten miałby zawierać w sobie wiele elementów interakcji i możliwości zarządzania kontaktami z fanami na całym świecie.

 

Wszystko ponoć, właściwie cała idea, narodziła się po tym, jak firma Apple wdrożyła do popularnego iTunes odpowiednik (przynajmniej takie miała zamiary) serwisu społecznościowego sprofilowanego muzycznie. Użytkownicy Ping, mogą współdzielić muzykę, obserwować jaką muzykę w ostatnim czasie zakupili znajomi itd. I choć uważam, że Ping nie okazał się wielkim sukcesem (przypuszczam, że nie ja jedna), to Apple w dalszym ciągu również dla Lady Gaga i jej menadżera stał się świetną inspiracją.

 

Start up ma już nazwę, będzie to Backplane i jak twierdzi sam Carter, serwis ten ma przynieść jeszcze lepsze możliwości komunikacji na bardzo specjalistycznym poziomie – cokolwiek ma to oznaczać. I choć może nazwa jest w porządku, to na chwilę obecną brakuje bardziej szczegółowych planów odnośnie tego, co ma być dokładnie w serwisie i czym ma on się różnić od innych serwisów społecznościowych, albo aplikacji tego typu.

 

Być może to wkrótce się wyjaśni, bo Backplane otrzymał już finansowanie w wysokości ponad 1M $ i tu również pojawia się wątek Lady Gaga oraz samego Eric’a Schmidt’a, którzy są zaangażowani właśnie w tą inwestycję. Lady Gaga, jak donosi New York Times zainwestowała swoje fundusze i jest posiadaczką 20% akcji start up’u. Z kolei Eric Schmidt zainwestował w Backplane z ramienia firmy Tomorrow, która właściwie jest zależna od Google i zajmuje się inwestowaniem w obiecujące start up’y.

 

 

 

Co mają wspólnego Lady Gaga i były CEO Google ?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/lady_gaga_eric_schmidt.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/lady_gaga_eric_schmidt-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
Popularna obecnie Lady Gaga i były już szef firmy Google, Eric Schmidt zaangażowali się w pewien amerykański start up. Jak to mówią plotek nigdy za wiele, więc czasem i na Internet-News można poplotkować ;) w innym wydaniu. Lady Gaga, której zresztą na serwisie już mogliście czytać, wcześniej zdobywająca serca i...