Mikroblog Twitter prawdopodobnie już wkrótce uruchomi funkcję photo sharing, czyli możliwość dzielenia się i przesyłania zdjęć.

Całkiem niedawno pisałam o tym, jak Facebook zamierza wdrożyć nową funkcję w serwisie, którą jest media sharing – nawet w tym celu udało się serwisowi wejść we współpracę ze Spotify.

 

Tym razem usługa mająca w nazwie sharing ma być udostępniona także przez serwis Twitter. Mikroblog, który odniósł bardzo duży sukces w kontekście używalności na całym świecie, w dalszym ciągu wyraźnie zmaga się z aspektem zarabiania na potędze i używalności, którą zbudował. Właśnie dlatego poszukuje coraz to nowych możliwości wprowadzając nowe produkty, zwiększając ilość i formaty sprzedawanych reklam, o czym pisałam chociażby w tym tekście.

 

 

Jednak wydaje się, że w dalszym ciągu to jest zbyt mało dla zarządu i inwestorów serwisu, bo nie generuje on tak dobrych wyników, jak to było planowane. A zatem być może kolejną nadzieją Twitter’a jest to, że wdroży on usługę umożliwiającą dzielenie się przesyłanie zdjęciami. Obok wprowadzenie nowej usługi photo sharing serwis zamierza i ma w planach kilka przejęć na rynku, celem stworzenia konkurencyjnej i pełnej oferty reklamowej i generowania większego i stabilnego przychodu.

 

Twitter z pewnością musi stać się bardziej “biznesową” platformą. Niestety jak powyżej, do tej pory serwisowi nie udało się przełożyć sukcesu używalnościowego – około 200 milionów użytkowników na całym świecie – w sukces sprzedażowy. Jednym z ostatnich przejęć, które również mają pomóc serwisowi było przejęcie TweetDeck za 40M $. W kwestii wspomnianych akwizycji firma planuje także przejęcie firmy AdGrok, która tworzy i zarządza reklamami Google AdWords.

 

Czy to jednak pomoże odnieść sukces? Czy Twitter sam wie, w którym kierunku zmierza?

 

 

Co ma wspólnego Twitter i photo sharing?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/twitter_photo_share.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/twitter_photo_share-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Mikroblog Twitter prawdopodobnie już wkrótce uruchomi funkcję photo sharing, czyli możliwość dzielenia się i przesyłania zdjęć. Całkiem niedawno pisałam o tym, jak Facebook zamierza wdrożyć nową funkcję w serwisie, którą jest media sharing - nawet w tym celu udało się serwisowi wejść we współpracę ze Spotify.   Tym razem usługa mająca...