Cloud Computing to fraza, która zdobyła sobie PR w chwili, gdy Google obwieściło, że ich strategia to właśnie zbudowanie z produktów Google “chmury dla wszystkich”.

Czym właściwie jest cloud computing?

 

Pojęcie to istniało już wcześniej, tyle że nie było popularyzowane i szeptane, a jednak w praktyce stosowane..

 

Ale idea jak najbardziej istniała.

 

Zatem cloud computing to strategia budowania i udostępniania plików na serwerach przetrzymywanych w tzw. chmurze, dzięki czemu są one dostępne on line, z każdego miejsca. Wystarczy zalogować się do wybranego serwisu oferującego takie funkcje.

 

Przecież serwisy, na których można udostępniać pliki muzyczne, serwisy które umożliwiają zarządzanie projektami, poprzez wpisywanie zadań, czasu, list oraz udostępnianie innym użytkownikom tej przestrzeni.

 

A przede wszystkim poprzez możliwość tworzenia dokumentów word, excell, pdf on line – a co za tym idzie przetrzymywania ich on line.

 

Jednak Google właśnie ma tą sprawczą moc i potęgę, aby to właśnie siebie wykreować na firmę, która tak naprawdę “wynalazła” ideę cloud computing.

 

Tak czy inaczej w tej chwili  chociażby konto Gmail zawiera coraz więcej fukcji umożliwiających operowanie na chmurze czy w ramach chmury …

 

Co z pewnością się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat, to możliwość tworzenia coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, prędkość łączy również rośnie, no i chyba najważniejsze – następuje zmiana w mentalności ludzi, którzy mniej obawiają się przechowywać swoje pliki na zewnętrznych stronach de facto.

Cloud Computing - a co to właściwie jest?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/cloud_computing.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/cloud_computing-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle
Cloud Computing to fraza, która zdobyła sobie PR w chwili, gdy Google obwieściło, że ich strategia to właśnie zbudowanie z produktów Google 'chmury dla wszystkich'. Czym właściwie jest cloud computing?   Pojęcie to istniało już wcześniej, tyle że nie było popularyzowane i szeptane, a jednak w praktyce stosowane..   Ale idea jak najbardziej istniała.   Zatem...