CitiGroup i Bank of America testują iPhone 4G. To kolejny krok Apple skierowany do klienta biznesowego.

Od zeszłego roku prace Apple nad obsługą klientów biznesowych przyśpieszają. W chwili obecnej dział obsługujący firmy liczy 150 osób i z pewnością będzie rozwijany.


Być może także do grona klientów Apple dołączą CitiGroup i Bank of America, które rozważają zamianę telefonów Blackberry, na Iphone. Obecnie prowadzonę są testy, głównie mające na celu zweryfikowanie jakie jest bezpieczeństwo przesyłanych danych. Są to tzw. wrażliwe dane, dotyczące nazwisk, stanowisk oraz poufnych tajemnic handlowych firm.


Firma Research in Motion (RiM), która słynie z tego, że produkuje telefony praktycznie wyłącznie dla biznesu (pozycjonowane tak od początku ich istnienia) może zacząć się niepokoić. Wraz z tym, jak pracownicy do celów prywatnych wykorzystują właśnie iPhone’y lub telefony innych marek z systemem operacyjnym Android od Google, pojawia się chęć wykorzystywania ich również do celów służbowych. Zatem Blackberry realnie zaczyna rywalizację z Apple i Google, a właściwie innymi markami, np. Samsung.


Poważny spadek zainteresowania marką Blackberry odbił się również na akcjach spółki RiM. Przez ostatni rok spadły one o 18%, podczas gdy akcje Apple wzrosły o 50%!


W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, podczas badań, które przeprowadzono wśród 200 firm, okazało się, że aż  74% z nich pozwoliło swoim pracownikom na korzystanie z telefonów innych, niż Blackberry. W dodatku zezwalają także na używanie ich do celów służbowych i ponoszą koszty takiego użytkowania.


Pytanie zatem na ile ta dobra wola pracodawy, aby pracownicy posiadali najnowsze gadżety i opłacanie ich także przyczyni się do przechylenia szali popularności w korporacjach na telefony z logo Apple lub tych na OS Android.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/iphone_4g.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/iphone_4g-150x150.pngЭва KasiakMobileapple,iphone,smartphone
CitiGroup i Bank of America testują iPhone 4G. To kolejny krok Apple skierowany do klienta biznesowego. Od zeszłego roku prace Apple nad obsługą klientów biznesowych przyśpieszają. W chwili obecnej dział obsługujący firmy liczy 150 osób i z pewnością będzie rozwijany. Być może także do grona klientów Apple dołączą CitiGroup i Bank...