Chiny na drodze dalszej walki ze światem zachodnim i nowymi technologiami delegalizują najpopularniejszy komunikator na świecie czyli Skype.

Po tym, jak firma Google stoczyła z chińskim rządem prawdziwą batalię w ubiegłym roku, o manipulowanie wynikami w wyszukiwarce i uznawanie wyłącznie chińskiej “jedynej prawdziwej i odpowiedniej” wyszukiwarki, nadchodzi czas na kolejną firmą z zachodu, która stanęła przed realnym problemem i prawdopodobnie pożegna się z tym, jakże ogromnym rynkiem.


Chiński rząd oficjalnie ani też bezpośrednio nie zablokował Skype’a. Jednak zapis, który wystosował bardzo jasno oddaje sedno sytuacji i nakreśla jej konsekwencje.


Chiński rząd poinformował, że:

“Wszystkie połączenia telefoniczne wykonywane przy pomocy internetu, mogą od tej pory być wykonywane wyłącznie przy wykorzystaniu krajowych firm świadczących takie usługi czyli China Unicom i China Telecom. To powoduje zablokowanie możliwości korzystania z usług komunikatora Skype”.


Oczekiwania partii komunistycznej są takie, że ludzie przestaną korzystać ze Skype’a i firma zamknie swoją działalność na tym rynku.


Część użytkowników internetu już poinformowała, że nie może pobrać Skype na swoje komputery, a zatem ban zaczął skutecznie działać.


Warto przypomnieć, że serwisy takie, jak Facebook, Twitter czy YouTube są już zablokowane w Chinach, a jak pisałam na początku Google zupełnie wycofał się z tego rynku.


Natomiast rząd chiński twierdzi, że tylko w roku ubiegłym usunął z internetu 350 milionów nieodpowiednich zdjęć, informacji, filmów video – i stoi na straży “czystości”  chińskiej sieci.


Szkoda tylko, że te działania coraz bardziej powodują odcinanie się Chin od świata – a to, jeśli tylko kraj ten złapie gospodarczą zadyszkę w roku 2011, odbije się bardzo negatywnie. Bo z dwojga złego zawsze warto mieć prężne, zachodnie koncerny działające w kraju, zwłaszcza te z obszaru nowych technologii.

Chiny delegalizują Skypehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/chiny_skype.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/chiny_skype-150x150.pngЭва KasiakMobile
Chiny na drodze dalszej walki ze światem zachodnim i nowymi technologiami delegalizują najpopularniejszy komunikator na świecie czyli Skype. Po tym, jak firma Google stoczyła z chińskim rządem prawdziwą batalię w ubiegłym roku, o manipulowanie wynikami w wyszukiwarce i uznawanie wyłącznie chińskiej 'jedynej prawdziwej i odpowiedniej' wyszukiwarki, nadchodzi czas na kolejną...