Poszukaj najtańszych stacji paliw w okolicy dzięki aplikacji lajt.stacjebenzynowe.pl

Ceny paliw rosną prawie z dnia na dzień – w kilku miastach osiągnęły już 6 zł za litr. W poniedziałek niektórzy kierowcy oprotestowali stacje benzynowe, tankując za jak najmniejsze kwoty. Inni gorączkowo szukają miejsc, gdzie litr diesla kosztuje najmniej. Jeszcze inni zabierają w drogę współpasażerów, by zaoszczędzić na kosztach przejazdu. Podpowiadamy, jak za pomocą trzech mobilnych platform poradzić sobie z rosnącymi cenami paliw korzystając ze… smartfona z Androidem.

Zatankuj najtaniej w okolicy

Długa podróż służbowa, przerwa na kawę na autostradzie A2. W baku zostało już niewiele, zaraz trzeba będzie zatankować. Co zrobić, by przy wciąż rosnących cenach paliw nie zbankrutować i zatankować najkorzystniej?

 

Wystarczy… telefon komórkowy.

 

Dzięki wersji light portalu Stacje Benzynowe bezpośrednio na smartfonie można wyszukać stacje benzynowe, oferujące najtańsze paliwo w okolicy. Dla kierowców najbardziej przydatną funkcją okaże się zapewne wyszukiwarka stacji. Po kliknięciu „Znajdź stację” i podaniu województwa, miasta, nazwy sieci stacji i rodzaju tankowanej benzyny, szybko znajdziemy dystrybutory położone najbliżej nas wraz z ceną za litr paliwa.

 

Na zielono wyświetla się najniższa z ich – dzięki temu bez trudu znajdziemy najbardziej korzystne miejsce tankowania. W bazie serwisu dostępnych jest ponad 9 tysięcy stacji na terenie Polski wraz z ich dokładnymi informacjami teleadresowymi. Jeżeli kierowca stwierdzi, że ceny w serwisie nie zgadzają się z obowiązującymi, kilkoma kliknięciami wprowadzi do bazy aktualne ich aktualną wysokość i pomoże innym zaoszczędzić.

 

Atutem jest liczba aktywnych użytkowników mobilnego serwisu, którzy na bieżąco aktualizują ceny benzyny – jest ich już ponad 79 tysięcy.  Po zarejestrowaniu się na portalu kierujący autem może też zapisać informacje o marce swojego pojazdu czy rodzaju używanej benzyny. Za pomocą mobilnej platformy kierowca kontroluje również swoje całkowite wydatki na benzynę, aktualizowane na koncie po wprowadzeniu kolejnych tankowań.

 

W zakładce, „Moje stacje” możemy zaś zapisać ulubione stacje paliw i śledzić na nich ceny na bieżąco. A gdy przerwa w podróży jest trochę dłuższa, w zakładce „Wiadomości” możemy zapoznać się z najnowszymi informacjami z rynku motoryzacyjno-komunikacyjnego.

Autobusem tu, tramwajem tam zamiast samochodu

Wielu mieszkańców dużych miast po podwyżkach cen paliw zrezygnowało z dojazdów do pracy samochodem i przesiadło się na komunikację publiczną. Niestety, często trudno zorientować się w gęstej sieci połączeń autobusów czy tramwajów. A co, jeśli w ciągu dnia musimy wyjść z biura i dojechać do urzędu lub do klienta? Wtedy także wystarczy smartfon z Androidem. Dzięki bezpłatnej aplikacji JakDojadę można szybko znaleźć najlepszy środek transportu w obrębie wybranych miast: Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Szczecina, Torunia, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia.

 

Za pomocą wyszukiwarki połączeń komunikacji publicznej, pociągów i szybkiej kolei miejskiej użytkownik bez trudu znajdzie odpowiedni środek transportu oraz skorzysta z nawigacji GPS. Plusem jest, że po pobraniu danego planu odjazdów, aplikacja pozwala na sprawdzenie go ponownie bez łączenia się z Internetem. Po zmianach rozkładów jazdy ich aktualizacja odbywa się automatycznie.

 

Twórcy zadbali też o to, by transfer danych ograniczony był do minimum, co nie odbije się na budżecie użytkownika. Jakdojade.pl na telefony z systemem Android umożliwia również przeglądanie osobistej historii wyszukiwania czy śledzenie najbliższych odjazdów linii, z których korzystamy najczęściej. Wszystkie funkcje zintegrowano z mapami i informacją o aktualnej lokalizacji. System przeprowadzi pasażera przez całą trasę, podpowiadając, kiedy i gdzie wysiąść, sprawdzi opóźnienie, wskaże następny przystanek oraz liczbę przesiadek. Androidową aplikację JakDojade.pl pobrano już 150 000 razy, otrzymała też ponad 1200 pozytywnych ocen w Android Market.

Ceny paliw rosną? Sięgnij po aplikację na smartfonahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/stacje_benzynowe-1024x254.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/stacje_benzynowe-150x150.pngЭва KasiakMobile
Poszukaj najtańszych stacji paliw w okolicy dzięki aplikacji lajt.stacjebenzynowe.pl Ceny paliw rosną prawie z dnia na dzień – w kilku miastach osiągnęły już 6 zł za litr. W poniedziałek niektórzy kierowcy oprotestowali stacje benzynowe, tankując za jak najmniejsze kwoty. Inni gorączkowo szukają miejsc, gdzie litr diesla kosztuje najmniej. Jeszcze inni...