Eric Schmidt znany z tego, że był szefem firmy Google, udzielił szczerego i otwartego wywiadu, w którym przyznaje się do błędów.

Wywiad został przeprowadzony podczas konferencji D9: All Things Digital w Rancho Palos Verdes. Sam Eric Schmidt od kilku miesięcy nie jest już szefem Google, a na jego miejsce powołano jednego z założycieli firmy Larry’ego Page’a. Schmidt z kolei zasiada w fotelu executive chairman.

 

Jedno z najpoważniejszych wniosków, które pada z ust byłego szefa giganta online, to że właściwie przez ostatnią dekadę firma zaprzepaściła i nie weszła w obszar social media.

 

Jak dalej mówi Schmidt:

 

” Zabrakło tego czynnika powiązań i przyjaźni w internecie oraz danych na temat innych użytkowników. W dzisiejszych czasach musisz wiedzieć z kim rozmawiasz i współpracujesz online. Doskonale wiedziałem, że muszę coś zrobić, aby pozyskać te dane i stworzyć produkt na miarę i potrzeby social media, ale nie udało mi się nigdy wykonać tego kroku”.

 

 

Przyszłe produkty od Google będą miały ten “społecznościowy element”, jednym z pierwszych takich produktów firmy Google teraz jest ten o nazwie + 1. Produkt ten służy dzieleniu się informacją, a konkretnie polecania interesujących wyników wyszukiwania swoim przyjaciołom i znajomym.

 

W wywiadzie możesz także usłyszeć, z jakimi firmami Google konkurował, a z drugiej strony musiał zacząć współpracować. Facebook jest oczywiście wśród tych firm i niestety Google nie udało się porozumieć z największym serwisem społecznościowym na świecie.

 

Bardzo ciekawy fragment dotyczy także kwestii danych osobowych i ich przechowywania czy przetwarzania. Co ciekawe jest dużo miejsca poświęconego nie tylko na kwestie prywatności w internecie, ale także posługiwania się danymi w ramach produktu mobile od Google,  systemu operacyjnego Android.

 

Źródło: Wall Street Journal.

 

 

 

Były CEO Google opowiada o swoich błędachhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/eric_schmidt_ex_google_ceo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/eric_schmidt_ex_google_ceo-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Eric Schmidt znany z tego, że był szefem firmy Google, udzielił szczerego i otwartego wywiadu, w którym przyznaje się do błędów. Wywiad został przeprowadzony podczas konferencji D9: All Things Digital w Rancho Palos Verdes. Sam Eric Schmidt od kilku miesięcy nie jest już szefem Google, a na jego miejsce powołano jednego z...