AOL wspólnie z Huffington Post, które niedawno przejął oraz firmami wydawniczymi, latem uruchomi Bookish – stronę z recenzjami i rekomendacjami książek.

Choć AOL nie ma ostatnio zbyt dobrej prasy, zwłaszcza jeśli chodzi o blogi technologiczne, które firma przejęła kilka miesięcy temu – TechCrunch i Engadget, jej współpraca z również niedawno przejętym Huffington Post, układa się z pewnością lepiej.

 

 

Jednym z pierwszych wspólnych projektów ma być ogłoszony właśnie Bookish, czyli strona, na której użytkownicy będą mogli znaleźć recenzje i rekomendacje książek. Bookish będzie zupełnie nowym serwisem od AOL, do tworzenia którego firma zaangażowała również trzy duże wydawnictwa: Hachette, Penguin i Simon & Schuster.

 

Jak twierdzą osoby zaangażowane w projekt, główne założenie, w przypadku tej strony, to zbudowanie jej tak, aby w sposób bardzo prosty można było po niej nawigować, a także bez problemu znajdować informacje o tym, co warto przeczytać jako następną lekturę.

 

Firma zdecydowanie zamierza gromadzić dużo treści związanej z opiniami i recenzjami książek i w tym celu zamierza przygotować elementy społecznościowe w serwisie, dzięki którym będzie to możliwe. Prace wdrożeniowe oczywiście w tym przypadku nie ominą także wdrożenia logiki “do silnika rekomendacji”, czyli założeń, według których serwis będzie rzeczywiście rekomendował książki, według preferencji, słów kluczowych czy tagów, które użytkownicy oznaczą.

 

AOL zapowiada, że docelowo obok trzech głównych i już wybranych partnerów, firma będzie chciała badzo mocno rozwinąć współpracę także z innymi wydawcami, tak aby docelowo Bookish był najrzetelniejszym, pełnym interesującego contentu serwisem, dla pasjonatów książek.

 

W serwisie nie zabraknie także możliwości zakupienia książek, zarówno tych w wersji elektronicznej, ale także klasycznych wydrukowanych.  Być może AOL w ramach serwisu zbuduje taki e-sklep lub też będzie po prostu odsyłał do stron współpracujących z serwsiem innych e-sklepów z książkami.

 

 

Bookish nowy serwis od AOL http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Bookish_AOL.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Bookish_AOL-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
AOL wspólnie z Huffington Post, które niedawno przejął oraz firmami wydawniczymi, latem uruchomi Bookish - stronę z recenzjami i rekomendacjami książek. Choć AOL nie ma ostatnio zbyt dobrej prasy, zwłaszcza jeśli chodzi o blogi technologiczne, które firma przejęła kilka miesięcy temu - TechCrunch i Engadget, jej współpraca z również niedawno...