Start Up Blekko, który docelowo zamierza być w pierwszej trójce wyszukiwarek internetowych po tygodniu od startu ma milion zapytań.

Slash Tag to pojęcie, które Blekko wprowadziło wraz z pojawieniem się wyszukiwarki. Również całość złożonego mechanizmu wyszukiwania, który został wdrożony.  Blekko to, jak twierdzą twórcy wyszukiwarki, rewolucyjny sposób wyszukiwania i zasad wyświetlania treści.


Firma chce mierzyć się z największymi wyszukiwarkami czyli Google i Bing, z pewnością jednak będzie musiała dużo zrobić, aby osiągnąć pozycję konkurenta wspomnianych wyszukiwarek.

Jednak sam fakt, że zdobywa ona milion zapytań dziennie, to całkiem niezły wynik, jak na start up, który liczy sobie tydzień czasu. Być może dlatego, że w przeciwieństwie do niektórych start up’ów prace nad Blekko toczyły się od trzech lat.


Dzięki temu, że Blekko używa slash tag czyli /tag –  zapytania są wysoce trafne. Jednak aby tak się stało użytkownik, który chce zawężyć swoje zapytanie powinien użyć ukośnika, a potem wpisać tag.


Obecnie zapytań z użyciem slash tag jest już 30 000 dziennie i ta liczba systematycznie rośnie.


Firma zapowiada dalszy rozwój Blekko i nowe funkcjonalności, które mają się pojawić na przestrzeni najbliższych tugodni.http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/blekko_21.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/blekko_21-150x150.pngЭва KasiakStart Upbing,google
Start Up Blekko, który docelowo zamierza być w pierwszej trójce wyszukiwarek internetowych po tygodniu od startu ma milion zapytań. Slash Tag to pojęcie, które Blekko wprowadziło wraz z pojawieniem się wyszukiwarki. Również całość złożonego mechanizmu wyszukiwania, który został wdrożony.  Blekko to, jak twierdzą twórcy wyszukiwarki, rewolucyjny sposób wyszukiwania i...