Współpraca pomiędzy Microsoft a RiM zacieśnia się – formalnie wyszukiwarka Bing zastąpi Google w telefonach Blackberry.

Z pewnością dla RiM (Research in Motion), która to firma ogłosiła ostatnio niższe, niż jeszcze kilka miesięcy temu prognozy sprzedaży w roku 2011, współpraca z Microsoft, to być może w perspektywie długofalowej, być albo nie być firmy.

 

I choć na chwilę obecną wydaje się, że to Microsoft zyskuje więcej, dzięki temu, iż wyszukiwarka Bing zastąpi tą od Google, to jednak RiM może być górą w tej nawiązanej współpracy.

RiM bowiem borykający się z coraz bardziej konkurencyjnymi produktami innych firm, głównie Apple i Google, oraz z wyraźnym brakiem dobrego pomysłu, a następnie jego wdrożenia, czego przykładem jest raczej negatywna ocena biznesowego tabletu PlayBook,  rozpoczął intensywniejsze poszukiwania strategicznych partnerów.

 

Biorąc pod uwagę wypowiedzi Microsoft CEO, rzeczywiście ta współpraca może być strategiczna dla obydwu firm.

 

We wtorek odbył się coroczny Blackberry World event, podczas którego niespodziewanie pojawił się Microsoft CEO Steve Ballmer, który oficjalnie ogłosił, że wyszukiwarka Bing zastąpi wyszukiwarkę Google, do tej pory będącą częścią telefonów marki Blackberry. Współpraca została już sformalizowana i firmy planują przejście do części operacyjnej jej wdrożenia.

 

Według słów Ballmer’a integracja wyszukiwarki Bing do Blackberry to będzie krok dalej, niż klasyczne zaprezentowanie aplikacji Bing na desktopie telefonu. Ta integracja, jak zapewnia CEO Microsoft, zostanie wdrożona na poziomie systemu operacyjnego Blackberry .

 

Powyższy news jest kolejnym krokiem na drodze do bliskiej współpracy tych firm. Zaledwie kilka dni temuMicrosoft ogłosił, że zamierza poczynić znaczne inwestycje w celu zintegrowania technologii RiM z usługą cloud oferowaną przez Microsoft.

“To z pewnością wykracza poza standardową współpracę, spędziliśmy wiele czasu pracując nad jej założeniami i jesteśmy gotowi ją rozpocząć i jednocześnie bardzo podekscytowani wspólnymi perspektywami” – powiedział Steve Ballmer, Microsoft CEO

 

Bing oficjalnie w telefonach Blackberry! http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/microsoft_wspolpraca_z_bing.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/microsoft_wspolpraca_z_bing-150x150.pngЭва KasiakMobile
Współpraca pomiędzy Microsoft a RiM zacieśnia się - formalnie wyszukiwarka Bing zastąpi Google w telefonach Blackberry. Z pewnością dla RiM (Research in Motion), która to firma ogłosiła ostatnio niższe, niż jeszcze kilka miesięcy temu prognozy sprzedaży w roku 2011, współpraca z Microsoft, to być może w perspektywie długofalowej, być albo...