Według informacji opublikowanych przez amerykańską edycję Business Week –  Apple rozważa dodanie wyszukiwarki internetowej Bing do swojego urządzenia Iphone (oraz Ipod Touch).

Wydarzenie bez precedensu ze względu na to, iż właścicielem Bing jest…Microsoft.

Zatem powstaje pytanie dlaczego Apple chciałby wykonać taki krok?

W chwili obecnej w Iphone można znaleźć zaistalowaną wyszukiwarkę Google. Jednak jak mówią osoby zbliżone do środowiska  Apple,   zarówno Apple, jak i Google wiedzą, że ktoś inny jest ich głównym konkurentem i może to być właśnie Microsoft. Zatem po co walczyć z wrogiem, jak można z nim współpracować?

Jednak inna sprawą będzie dodanie Bing jako dodatkowej wyszukiwarki i opcjonalne jej ustawienie, a inną zamieszczenie Bing jako tej jedynej, prawidłowej wyszukiwarki.

Czy Microsoft zapłaci Apple za taką ekspozycję?

Pamiętajmy, że mowa tu o blisko 70 milionach ludzi w samych Stanach, którzy posiadają Iphone i mogliby spowodować boom na wyszukiwarkę Bing, jeśli ta stałaby się “defaultową” wyszukiwarką.

Poczekajmy na dalszy rozwój tej historii.

Google z pewnością również nie pozwoli od tak na zadomowienie się Bing – użytkownicy komórek i internetu mobilnego są bardzo dobrze edukowani  i będą wiedzieli, jak ponownie przywrócić wyszukiwarkę Google jeśli tylko będą niezadowoleni z Bing.  :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/apple_bing.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/apple_bing-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,microsoft
Według informacji opublikowanych przez amerykańską edycję Business Week -  Apple rozważa dodanie wyszukiwarki internetowej Bing do swojego urządzenia Iphone (oraz Ipod Touch). Wydarzenie bez precedensu ze względu na to, iż właścicielem Bing jest…Microsoft. Zatem powstaje pytanie dlaczego Apple chciałby wykonać taki krok? W chwili obecnej w Iphone można znaleźć zaistalowaną wyszukiwarkę Google....