Microsoft zaskoczył wszystkich opublikowanymi wynikami. Firma zwiększyła przychód netto o blisko 50% !Microsoft publikując te dane utarł nosa wszelkim spekulacjom na Wall Street. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się aż tak dobrych wyników firmy.


Przychód firmy notowany do końca Czerwca od początku roku 2010 wyniósł 16 mld dolarów. Był to aż o 22% wyższy przychód porównując do roku ubiegłego.


Zysk netto wyniósł 4 mld dolarów. Podobnie jak inne parametry wzrósł on bardzo widocznie na przestrzeni ostatniego roku.


Działem, który generuje największy przychód jest On Line Services, jednak należy zauważyć, że w skutek współpracy pomiędzy Microsoft a Yahoo to właśnie ten dział zainwestował najwięcej na przestrzeni ostatnich miesięcy, aby wdrożyć oraz przetestować wyniki Bing (wyszukiwarki od Microsoft) na serwisie Yahoo, który jest potęgą w Stanach Zjednoczonych.


Więcej na temat współpracy Microsoft i Yahoo pisałam kilka tygodni temu, cały artykuł możesz znależć tutaj.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/bing_yahoo.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/bing_yahoo-150x150.pngЭва KasiakWiadomościbing,microsoft,yahoo
Microsoft zaskoczył wszystkich opublikowanymi wynikami. Firma zwiększyła przychód netto o blisko 50% ! Microsoft publikując te dane utarł nosa wszelkim spekulacjom na Wall Street. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się aż tak dobrych wyników firmy. Przychód firmy notowany do końca Czerwca od początku roku 2010 wyniósł 16 mld dolarów. Był to...