W niedzielę wieczorem wiceszefowa największego operatora komórkowego w Stanach Zjednoczonych rozesłała mail’a do właścicieli Ipad, z informacją o tym, że firma miała problemy z “wydostaniem się danych”.

Z informacji przesłanej do posiadaczy Ipad wynika, że dane wydostały się przez słabe zabezpieczenie strony internetowej AT&T i chodzi tu głównie o adresy e-mail, ale także identyfikator użytkownika znany pod skrótem ICC-ID.


Firma oczywiście przeprosiła za powstały problem, który przypomnę dotyczył około 114000 użytkowników tzw. early adoptersów czyli tych, którzy w pierwszej kolejności mieli przywilej korzystania z Ipad.

Firma jednocześnie zaczęła bardzo mocno odcinać się od problemy obwiniając za niego oczywiście hakerów, którzy złamali zabezpieczenia strony i kopiowali dane podczas, gdy każdy użytkownik chciał zalogować się na stronie.


Grupa hakerów znana pod nazwą Goatse Security broni z kolei swojej “akcji” twierdząc, że chciała zademonstrować słabość zabezpieczeń AT&T. Wszystkie dane zebrane właściwie każdy mógł skopiować z sieci, ponieważ dostępne one były na publicznym serwerze.

W chwili obecnej sprawę bada Federalne Biuro Dochodzeń.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/ipad_att.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/ipad_att-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościipad
W niedzielę wieczorem wiceszefowa największego operatora komórkowego w Stanach Zjednoczonych rozesłała mail'a do właścicieli Ipad, z informacją o tym, że firma miała problemy z 'wydostaniem się danych'. Z informacji przesłanej do posiadaczy Ipad wynika, że dane wydostały się przez słabe zabezpieczenie strony internetowej AT&T i chodzi tu głównie o...