Ask. com jak sama nazwa wskazuje to strona, na której możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi od innych użytkowników.


Ostatnio serwis przeszedł zmiany wyglądu i niektórych funkcji wyszukiwania. Odświeżona strona jest oczywiście dostępna pod tym samym adresem.


Wyszukiwarka ask.com, która oczywiście jest core’m całego rozwiązania została wyeksponowana w centralnej części serwisu, tak aby była możliwie dostępna dla użytkowników.


“Question of the day” oraz “Popular questions” są również wyeksponowane jako oddzielne box’y na stronie głównej.


Jednak jak zapewniają przedstawiciele na firmowym blogu, to dopiero początek zmian, które nastąpią w najbliższym czasie.


Firma postawiła bardzo duży nacisk na ekspozycję elementów questions i answer czyli w bardziej widoczny sposób przedstawiła te funkcje serwisu, które są jego nadrzędnymi funkcjami.


W zjawisku obecnej popularności tzw. social mediów ask.com postawił na tą właśnie interakcję pomiędzy użytkownikami sieci. Firma postrzega internet jako medium do rozmów i komunikacji, właśnie również dzięki wielkiej popularności Facebook czy Google. Użytkownicy sieci praktycznie w każdym wypadku zadają pytanie. Ludzie korzystają z Google poszukując informacji i tym samym odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zatem ask. com tym samym określa swoją strategię i konkurencję.


Ask. com również czerpie z social mediów i rozwiązań już obecnych. Odpowiedzi, których serwis udziela będzie trafiały do grupy ludzi o tych samych zainteresowaniach czy cechach.


Odpowiednikiem ask.com w polskiej sieci jest chociażby serwis zapytaj.com.pl


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/ask.com_.gifhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/ask.com_-150x150.gifЭва KasiakStart Upinternet
Ask. com jak sama nazwa wskazuje to strona, na której możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi od innych użytkowników. Ostatnio serwis przeszedł zmiany wyglądu i niektórych funkcji wyszukiwania. Odświeżona strona jest oczywiście dostępna pod tym samym adresem. Wyszukiwarka ask.com, która oczywiście jest core'm całego rozwiązania została wyeksponowana w centralnej...