Niszowy pomysł na start up o nazwie Art.sy realizuje właśnie 24-latek ze Stanów Zjednoczonych. Serwis zdążył już przyciągnąć najsławniejsze nazwiska.

Eric Schmidt, Wendi Murdoch czy Dave Morin to tylko niektóre z bardzo znanych głównie w świecie kolekcjonerów sztuki, nazwisk, które zaczęły korzystać z Art.sy.


Art.sy to nazwa serwisu społecznościowego, który został założony przez 24-letniego Cartera Cleveland’a – Computer Science Engineer z Uniwersytetu Princeton.


Serwis wykorzystuje tzw. Art Genome Project czyli stworzony specjalnie na potrzeby projektu Art.sy , mechanizm który umożliwia podpowiadanie użytkownikom serwisu prac odpowiadających ich preferencjom.

W ten sposób odbywa się również sprzedaż prac malarskich na platformie Art.sy.


Jeśli np. interesujesz się pracami Andy Worhola, system zaprezentuje Ci jego prace, ale także jeśli zaznaczysz, że możesz wydać na obraz 5 000 $ wtedy system znajdzie również innych artystów malarzy, którzy czerpią w swoich pracach inspirację właśnie z Andy Worhol’a i kosztują poniżej 5 000 $.


Wśród użytkowników Art.sy obok wspomnianych powyżej nazwisk są również znani kolekcjonerzy z całego świata, między innymi: Hunch CEO Chris Dixon, który inwestuje w Art.sy poprzez Founder Collective; twórca Twitter  i Square cofounder/CEO Jack Dorsey, który inwestuje w start up; Larry Gagosian, czołowy znawca sztuki, który będzie doradzał start up’owi.

Aby zobaczyć serwis na żywo wejdź tutaj.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/art.sy_.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/art.sy_-150x150.pngЭва KasiakStart Upinternet
Niszowy pomysł na start up o nazwie Art.sy realizuje właśnie 24-latek ze Stanów Zjednoczonych. Serwis zdążył już przyciągnąć najsławniejsze nazwiska. Eric Schmidt, Wendi Murdoch czy Dave Morin to tylko niektóre z bardzo znanych głównie w świecie kolekcjonerów sztuki, nazwisk, które zaczęły korzystać z Art.sy. Art.sy to nazwa serwisu społecznościowego, który...