Apple ma powody do radości. Obok 3 milionów sprzedanych Ipad, którym nie wróżono kolorowej przyszłości, ze względu na poprzednie potknięcia z tabletami, teraz wyraźnie zwiększa swoje udziały w rynku smartphone dzięki swojemu flagowemu produktowi Iphone.Wzrost o 38% firma odnotowuje na rynkach Europy Wschodniej! Co jeszcze bardziej pokazuje, że te kraje doganiają swoim zaangażowaniem technologicznym kraje Europy Zachodniej.


Apple posiada 10 milionów aktywnych użytkowników Iphone, podczas gdy Android Google ma tych użytkowników 1,8 miliona w pięciu największych krajach Europy.


Różnica zasadnicza, ale należy pamiętać o bardzo rozdrobnionym rynku telefonów z OS Android oraz prawdopodobnych problemach Google w konsolidacji tego rynku. Co może sie przełożyć na wyniki firmy.


Jak wiadomo Iphone 4G, który oficjalnie trafi do sprzedaży już jutro, w czwartek 24 Czerwca może znacznie przyspieszyć tą “rozgrywkę” i zdeterminować kto będzie liderem. Choć już teraz dane wskazują na Apple. Wiele informacji publikowanych w ostatnim czasie w mediach to bardzo dobry PR wokół najnowszego produktu Apple, który jak mówią specjaliści, może faktycznie “przycementować” mocną i tak pozycję Apple na wielu rynkach.


Jednak co ważne podkreślenia Apple radzi sobie świetnie na rynkach amerykańskim, europejskim, trochę słabiej sytuacja wygląda na rynkach indyjskich i azjatyckich, gdzie króluje Nokia lub produkty dostarczane przez krajowe firmy typu Fujitsu, Toshiba czy Sharp.


Mimo to właśnie dzięki rewolucyjnemu Iphone zaczęto mówić o reklamie mobilnej, która może być świetną formą promocji firm czy produktów, o jej dynamicznym wzroście z roku na rok oraz o obiecujących prognozach na najbliższe lata.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/iphone_4g.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/iphone_4g-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,iphone
Apple ma powody do radości. Obok 3 milionów sprzedanych Ipad, którym nie wróżono kolorowej przyszłości, ze względu na poprzednie potknięcia z tabletami, teraz wyraźnie zwiększa swoje udziały w rynku smartphone dzięki swojemu flagowemu produktowi Iphone. Wzrost o 38% firma odnotowuje na rynkach Europy Wschodniej! Co jeszcze bardziej pokazuje, że te...