Apple jest zainteresowany zakupem serwisu do streaming’u muzyki online – Spotify.

Spotify, mimo iż nie jest dostępny w Polsce, w Europie zyskał sobie miano jednego z liderów na rynku muzyki online. Model biznesowy oferowany przez tego wydawcę to możliwość nieograniczonego słuchania muzyki, za określoną miesięczną kwotę – czyli abonament.


Spotify jest obecnie dostępny w krajach takich jak:

  • Finlandia
  • Francja
  • Norwegia
  • Holandia
  • Hiszpania
  • Szwecja
  • Wielka Brytania


Nie wiadomo kiedy i na ile Spotify będzie zainteresowany rynkiem polskim, który również powoli się zagęszcza. Jakiś miesiąc temu Nokia uruchomiła Ovi Store, o którym również pisałam na serwisie. W chwili obecnej Nokia w największych miastach Polski prowadzi kampanie outdoor, mające na celu właśnie promowanie Ovi Store Music. Z jakim efektem czas pokaże, tym bardziej, że po uruchomieniu sklepu opinie internautów były dosyć mocno podzielone w kwestii tego, czy przedsięwzięcie Nokii ma realne szanse powodzenia czy też nie.


Tymczasem, gdy inne koncerny wchodzą w rynek muzyki online, Apple ma już na nim mocną, dość ugruntowaną pozycję. Nie wspomnę po raz kolejny faktu, który mnie poniekąd jako Polkę dyskryminuje, tzn. tego, iż do tej pory polska wersja Itunes Store po prostu nie posiada żadnej muzyki, czy to darmowych singli, czy też pełnych albumów. Ponoć za tą sytuację winić należy wytwórnie muzyczne, które z Apple nie znalazły porozumienia na współpracę.


Apple nie przejmując się kolejnymi rynkami, jak się okazuje zaczął prowadzić rozmowy ze Spotify właśnie, odnośnie potencjalnego zakupu serwisu.


Co ciekawe Spotify nie jest obecny w Stanach Zjednoczonych, zatem Apple który jest żywo zainteresowany serwisem do streaming’u muzyki, bardziej myśli o nim jako pomocnym w kontekście osiągnięcia pozycji lidera na europejskich rynkach.


Jak się okazuje Google jakiś czas temu był również zainteresowany zakupem Spotify, cena wynosiła około 1 miliarda $, jednak Google zrezygnował. I teraz to Apple może realnie wejść do gry, jeśli tylko zadecyduje o zakupie Spotify i wypracuje propozycję atrakcyjną dla obydwu stron.http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/spotify.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/spotify-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,internet,itunes,Mobile
Apple jest zainteresowany zakupem serwisu do streaming'u muzyki online - Spotify. Spotify, mimo iż nie jest dostępny w Polsce, w Europie zyskał sobie miano jednego z liderów na rynku muzyki online. Model biznesowy oferowany przez tego wydawcę to możliwość nieograniczonego słuchania muzyki, za określoną miesięczną kwotę - czyli abonament....